علائم افسردگی در زنان را چگونه تشخیص دهید

افسردگی

علائم افسردگی در زنان را چگونه تشخیص دهید؟

افسردگی این روزها به بیماری شایعی تبدیل شده است. ممکن است البته علائم این بیماری را با بیماری های روحی دیگر اشتباه بگیرید. حال بحث امروز ما درباره افسردگی زنان و علائم شایع این بیماری می باشد. همراه ما باشید تا بیشتر درباره علائم افسردگی و همچنین کمی بیشتر درباره سنجش آن بخوانیم.

علائم شایع افسردگی زنان

اولین مورد از علائم افسردگی :

مطمئنا علائم زیادی وجود دارد که هر یک با تشخیص یک روانشناس خبره می تواند مرتبط با این بیماری باشد. البته با چند نمونه عارضه مشخص می توان این بیماری را در زنان تشخیص داد. برای نمونه می توان به مشکلات در نحوه ظاهر آنها اشاره نمود. به این معنا که یک خانم در زمان افسردگی ممکن است به طور ناگهانی علاقه زیادی به آرایش پیدا کند و یا بالعکس ممکن است لباس های شلخته و نامرتب بر تن نمایند . پس هر گونه افراط و تفریطی را می توان ربط به افسردگی زنان داد البته این کار را نباید به صورت حدسی انجام دهید، می توانید از آزمون سنجش میزان افسردگی کمک بگیرید و یا با یک روانشناس خوب صحبت کنید .

دومین مورد از علائم افسردگی :

مورد دیگری که می توان به عنوان عدم علاقه و توجه به شغل و یا انجام فعالیت های مورد علاقه دانست. این مورد به طور کلی به یکی از نشانه های افسردگی چه در خانم ها و چه در آقایان تبدیل شده است . البته این موارد ممکن است با بهانه های متنوعی توسط خود شخص افسرده نادیده گرفته شود. برای نمونه اگر شخص تلویزیون نگاه نمی کند ممکن است بهانه خود را کار زیاد بداند. که این موارد باید همگی به دقت سنجیده شوند.

سومین مورد از علائم افسردگی :

مورد سومی که می توان به عنوان نشانه افسردگی زنان در نظر گرفت بد خوابی و به طور کلی مشکلات خواب می باشد. این مشکل ممکن است به طور بی خوابی، پرخوابی و یا ناراضی بودن از خواب خود ظهور کند.

چهارمین مورد از علائم افسردگی :

مورد بعدی که می توان آن را به افسردگی زنان مرتبط دانست در برخی موارد گریه کردن بیش از حد در نظر گرفت. همچنین کاهش یا افزایش بی دلیل وزن نیز مورد بعدی می باشد. همچنین به خاطر داشته باشید می توانید بی تحرکی و عدم انگیزه خود برای انجام کاری را نیز به عنوان یکی از علائم این بیماری در نظر بگیرید.

افسردگی زنان

چگونه بدانید افسردگی شما در چه سطحی است

برای سنجش افسردگی می توانید در آزمونی که در ادامه آمده است شرکت کنید. میزان دقیق برای فهمیدن اینکه آیا افسردگی دارید یا خیر را می توانید به وسیله این روش متوجه شوید. البته به خاطر داشته باشید آزمون های متنوعی در اینترنت وجود دارد پس باید در آزمونی شرکت نمایید که به دقت تهیه شده است و همچنین از استانداردهای لازم روانشناسی بهره مند باشد و به خودشناسی کافی برسید.

آزمونهای مرتبط

تست رفتارشناسی دیسک

تست مدل رفتاری دیسک (DISC)

دیسک یکی از محبوب ترین تست های رفتارشناسی است و کاربردهای زیادی در زمینه های توسعه فردی،خانوادگی،شغلی و سازمانی دارد.مهم ترین مزیت آزمون دیسک نسبت به آزمون های دیگر سادگی این آزمون است.

تست نئو فرم بلند

تست نئو فرم بلند

آزمون آنلاین نئو (NEO PI-R) یکی از آزمون های معتبر نئو است.این آزمون ویژگی های شخصیتی بهنجار را در توزیع طبیعی اندازه می گیرد.

آزمون شخصیت شناسی MBTI

تست شخصیت شناسی MBTI

آزمون آنلاین MBTI ، پرسشنامه ای است که هدف از طراحی آن، اندازه‌گیری ترجیحات فرد در فهم دنیا و چگونگی تصمیم‌گیری است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =