علائم افسردگی در زنان را چگونه تشخیص دهید؟

افسردگی این روزها به بیماری شایعی تبدیل شده است. ممکن است البته علائم این بیماری را با بیماری های روحی دیگر اشتباه بگیرید. حال بحث امروز ما درباره افسردگی زنان و علائم شایع این بیماری می باشد. همراه ما باشید تا بیشتر درباره علائم افسردگی و همچنین کمی بیشتر درباره سنجش آن بخوانیم.

افسردگی

علائم شایع افسردگی زنان

مطمئنا علائم زیادی وجود دارد که هر یک با تشخیص یک روانشناس خبره می تواند مرتبط با این بیماری باشد. البته با چند نمونه عارضه مشخص می توان این بیماری را در زنان تشخیص داد. برای نمونه می توان به مشکلات در نحوه ظاهر آنها اشاره نمود. به این معنا که یک خانم در زمان افسردگی ممکن است به طور ناگهانی علاقه زیادی به آرایش پیدا کند و یا بالعکس ممکن است لباس های شلخته و نامرتب بر تن نمایند . پس هر گونه افراط و تفریطی را می توان ربط به افسردگی زنان داد البته این کار را نباید به صورت حدسی انجام دهید، می توانید از آزمون سنجش میزان افسردگی کمک بگیرید و یا با یک روانشناس خوب صحبت کنید .

مورد دیگری که می توان به عنوان عدم علاقه و توجه به شغل و یا انجام فعالیت های مورد علاقه دانست. این مورد به طور کلی به یکی از نشانه های افسردگی چه در خانم ها و چه در آقایان تبدیل شده است . البته این موارد ممکن است با بهانه های متنوعی توسط خود شخص افسرده نادیده گرفته شود. برای نمونه اگر شخص تلویزیون نگاه نمی کند ممکن است بهانه خود را کار زیاد بداند. که این موارد باید همگی به دقت سنجیده شوند.

مورد سومی که می توان به عنوان نشانه افسردگی زنان در نظر گرفت بد خوابی و به طور کلی مشکلات خواب می باشد. این مشکل ممکن است به طور بی خوابی، پرخوابی و یا ناراضی بودن از خواب خود ظهور کند.

مورد بعدی که می توان آن را به افسردگی زنان مرتبط دانست در برخی موارد گریه کردن بیش از حد در نظر گرفت. همچنین کاهش یا افزایش بی دلیل وزن نیز مورد بعدی می باشد. همچنین به خاطر داشته باشید می توانید بی تحرکی و عدم انگیزه خود برای انجام کاری را نیز به عنوان یکی از علائم این بیماری در نظر بگیرید.

چگونه بدانید افسردگی شما در چه سطحی است

افسردگی زنان
  • برای سنجش افسردگی می توانید در آزمونی که در ادامه آمده است شرکت کنید. میزان دقیق برای فهمیدن اینکه آیا افسردگی دارید یا خیر را می توانید به وسیله این روش متوجه شوید. البته به خاطر داشته باشید آزمون های متنوعی در اینترنت وجود دارد پس باید در آزمونی شرکت نمایید که به دقت تهیه شده است و همچنین از استانداردهای لازم روانشناسی بهره مند باشد و به خودشناسی کافی برسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه نزد تستاپ محفوظ است