مذاکره برد-برد چیست؟

شاید در نگاه اول به نظر برسد تعریف مذاکره برد-برد یک چیز واضح است و نیاز به توضیح ندارد. اما واقعیت اینطور نیست. این نوع مذاکره مولفه هایی دارد که با این مولفه ها شناخته شده و بدون آنها گاهی با مذاکرات دیگر اشتباه گرفته می شود. معمولا افراد در گفتگو ها برای اینکه نشان دهند انسان خوب و منصفی بوده و به دنبال سوء استفاده نیستند در ابتدای بحث می گویند من به مذاکره برنده-برنده یا برد-برد معتقدم و تمایل دارم هر دو در این گفتگو برنده باشیم. اما واقعا می شود در یک گفتگو هر دو طرف برنده باشند؟مذاکره برد-برد

مذاکره برد-برد چه چیزی نیست

اولین چیزی که ممکن است با مذاکره برد-برد اشتباه گرفته شود، مصالحه است. در این مورد افراد برای رفع مشکلاتشان به گفتگو می نشینند و البته هدف از این کار بر طرف شدن تعارضات است. وقتی تعارض به پایان می رسد بدون توجه به اینکه این تعارضات چقدر حل شده است، طرفین گمان می کنند این نوعی مذاکره برد-برد بوده است. در مصالحه طرفین برای از بین رفتن اختلافات به یکدیگر امتیاز می دهند برای همین است که یک چنین گفتگویی با مذاکره برد-برد اشتباه می شود.

تقسیم سود برابر با مذاکره برد-برد اشتباه می شود

یکی از مواردی که در بیشتر مواقع با مذاکره برد-برد اشتباه می شود، تقسیم برابر منافع است. یعنی مثلا دو نفر با هم کاری را انجام می دهند و سود ناشی از آن را به صورت مساوری تقسیم می کنند. این کار گفتگوی برنده- برنده نیست و فقط تقسیم منافع به صورت مساوری است و نباید با آن اشتباه گرفته شود.

رضایت دو طرف به معنی مذاکره برد-برد نیستمذاکره برد-برد

الزاما وقتی در پایان گفتگو دو طرف راضی خارج می شوند به معنی مذاکره برد-برد نیست. این رضایت می تواند به دلایل مختلف و در شرایط مختلفی رخ دهد و با گفتگوی برد-برد کاملا فرق دارد.

مذاکره برد برد چیست؟

خب با این توصیفات و اینکه ممکن است خیلی از گفتگو ها با مذاکره برد-برد اشتباه گرفته شوند، در نهایت گفتگوی برد- برد چه معنی دارد و به چه مذاکره ای برد- برد گفته می شود. به گفتگویی که همه فرصت ها در آن استفاده شده و هیچ فرصتی بدون استفاده نماند برد- برد گفته می شود. در واقع معیار سنجش برد در یک گفتگو میزان استفاده از فرصت ها است.

چطور می توانیم به مذاکره برد-برد دست پیدا کنیم؟

برای دستیابی به این نوع گفتگو باید چند استراتژی را رعایت کنید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. اولین استراتژی این است که در طول گفتگو فقط به فکر دریافت امتیاز نباشید و سعی کنید به طرف مقابل حق امتیاز گیری بدهید. این کار حس اعتماد بیشتری به وجود می آورد. کار دیگری که به دستیابی به مذاکره برد-برد کمک می کند به اشتراک گذاشتن اطلاعات و دانسته ها است. فکر نکنید در ابهام نگه داشتن طرف مقابل همیشه به نفع شماست گاهی این موضوع می تواند به خاتمه مذاکره بدون نتیجه منجر شود. بعدی اینکه به این موضوع فکر نکنید که هدف در این گفتگو فقط برد است.

مذاکره برد-برد

شما باید توجه داشته باشید حفظ روابط با طرف گفتگو می تواند شما را به موفقیت های بزرگتری نزدیک کند. یکی دیگر از استراتژی هایی که به دست آوردن مذاکره برد-برد کمک می کند استفاده از حالات رفتاری متنوع است. یعنی نباید در طول گفتگو جدی و یا فقط شوخ طبع باشید. بهتر است از ترکیب جدیت شوخ طبعی، تحکم و رفتارهای دیگر بسته به شرایط استفاده کنید تا موفق شوید. یکی از مواردی که بسیار برای گفتگو کاری خطرناک است شخصی کردن موضوع است. هیچ گاه تصور نکنید در طول گفتگو شخص شما مطرح هستید فقط باید تمرکزتان روی اهداف بحث باشد.

نویسنده: پویا ودایع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه نزد تستاپ محفوظ است