آشنایی با علائم افسردگی حاد و اهمیت سنجش افسردگی

افسردگی یکی از بیماری های شایعی است که می تواند زندگی روزمره شما را دچار اختلال کند به همین دلیل تشخیص به موقع و مناسب این بیماری سبب می شود که سریع تر برای درمان آن اقدام کنید. در این مطلب با انواع علائم این بیماری و همچنین اهمیت استفاده از آزمون سنجش افسردگی آشنا می شویم.

افسردگی حاد

این روزها در جامعه با آمار بسیار بالایی از بیماری افسردگی رو به رو می شویم که کم و بیش زندگی اطرافیان هم تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری به سبب ویژگی های ذاتی خود حس ناامیدی را در افراد زیاد کرده و در برخی مواقع امید به ادامه زندگی را از بین می برد.

اگر این بیماری به زودی تشخیص داده شود برطرف کردن آن طی جلسات مشاوره ای مختلف به راحتی انجام می شود اما در صورتی که به مرحله شدید خود برسد عوارض جبران ناپذیری در زندگی شما خواهد داشت. مهم ترین عوارض و پیامدهای این بیماری شامل مبتلا شدن به بیماری دو قطبی، ایجاد اختلال در زندگی روزمره و ناامیدی از ادامه زندگی هستند. با استفاده از داروهای شیمیایی مختلف می توانید این بیماری را تا حدی کنترل کنید اما این کار نیازمند مشورت با پزشک و شرکت در جلسات مشاوره ای است. افسردگی شدید نوع بسیار حادی از این بیماری است که فرد در تمام طول روز به آن دچار می شود و این علائم ممکن است هفته ها و یا ماه ها زندگی فرد را درگیر کنند. این علائم می توانند بر روی فعالیت های شغلی، رفتار های اجتماعی، زندگی خانوادگی و روابط بین فردی تاثیرات بدی بگذارند. دور شدن فرد از زندگی روزمره مهم ترین نتیجه این بیماری حاد هستند. با شرکت در آزمون سنجش افسردگی می توانید علائم این بیماری را به موقع شناسایی کنید و برای درمان اقدام کنید.

علائم افسردگی شدید

هر فردی در طول زندگی اش ممکن است حداقل یکبار به این بیماری دچار شود اما در برخی مواقع آنقدر ضعیف است که قابل احساس نیست. اما در صورتی که این بیماری به درجه حاد خود برسد می تواند زندگی فرد را در دوره های مختلف مختل کند و روز به روز شدیدتر شود. مهم ترین نکته در مورد مواجه شدن با این بیماری شناخت علائم مختلف آن است. با شناخت این علائم از طریق آزمون سنجش افسردگی می توانید به درجه آن پی ببرید. مهم ترین علائم این بیماری شامل بی انگیزگی، اضطراب، وسواس فکری، اختلالات شخصیتی، اعتیاد، استرس های طولانی مدت، عدم توانایی در تمرکز، فوبیاهای مختلف، پرخاشگری، اختلالات جنسی و … هستند. کسانی که به این بیماری مبتلا هستند ممکن در نهایت به خودکشی هم فکر کنند بنابراین علائم این بیماری را نادیده نگیرید و با شناخت آن ها حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه نزد تستاپ محفوظ است