روانشناسی تستاپ

روانشناسی و شخصیت شناسی تستاپ

تست شخصیت شناسی مایرز بریگز

(mbti myers briggs type indicator)

Mbti تست شخصیت شناسی مایرز-بریگز می‌باشد که با انجام آن درون‌گرا یا برون‌گرا بودن فرد در هنگام ارتباط با دنیای بیرون مشخص می‌شود.

با انجام این تست از بخش‌های پنهان و ناشناخته شخصیت خود آگاهی پیدا می‌کنید. با استفاده از این تست می‌توان علت تفاوت عملکرد انسان‌ها را درک کرد. می‌توان از علایق افراد یا اینکه از چه چیزهایی بدشان می‌آید، مطلع شد. این تست ابزاری مفید برای انتخاب آگاهانه ی شغل و رشته تحصیلی شناخته شده است.

آزمون شخصیت شناسی mbti
تست سنجش ۵ عامل شخصیتی نئو (فرم کوتاه)

(NEO Five-Factor Inventory – FFI)

یکی از مشهورترین تست هایی که در دنیا برای سنجش روانی مورد استفاده قرار می گیرد آزمون آنلاین NEO است. این تست کاربردهای مختلفی در زمینه ازدواج، استخدام و  تشخیص اختلالات روانشناسی دارد. فرم استاندارد مدل شخصیت شناسی NEO پنج عامل اصلی شخصیت بزرگسالان را بررسی می‌کند که همان BIGE FIVE است و علاوه بر ۵ صفت اصلی  در هرکدام، شش خصوصیت را نیز برمی‌شمرد. پرسشنامه‌ی طراحی شده. این مدل شخصیت شناسی قدرت زیادی داشته و می‌تواند گوشه و کنارهای مختلفی از شخصیت افراد را نمایش بدهد. با تحلیل عوامل پنج‌گانه‌ی خروجی تست، می‌توان به شهود کاملی نسبت به وضع عاطفی، اجتماعی، تجربی، نگرشی و انگیزشی فرد دست یافت و این به وضوح به شما بعنوان مدیر یا مشاور منابع انسانی هر مجموعه‌ای کمک خواهد کرد.

تست سنجش مهارتهای مذاکره پیره

(Pierre Negotiation Skills)

مذاکره فراگردی به منظور توافق بر سر اهداف مشترک و متضاد میان دو یا چند نفر یا گروه و روشی برای حل مشکلات از طریق گفتگو و تبادل اطلاعات می باشد. به عبارت دیگر مذاکره فرایند بسیار پویایی است که از زمان شروع تا پایان در معرض ارزیابی و تغییر بوده ، به گونه ای که پیش از هر کنش و واکنشی، دو طرف ضمن برآورد نیازها، علایق و اهداف به ارزیابی موقعیت خود و طرف مقابل پرداخته و طی تعاملاتی که در مذاکره پیش می آید، این ارزیابی ها و برآوردها در معرض تغییر و تحول قرار می گیرند

تست سنجش استرس شغلی اوسیپو

(Osipow)

پرسشنامه نقشهای شغلی در سال ۱۹۸۷ توسط اسیپو برای ارزیابی استرس فرد از شش بُعد تهیه و مورد استفاده قرار گرفته است. این پرسشنامه شامل ۶۰ سوال می باشد که ابعاد ۶ گانه یاد شده هرکدام به ترتیب توسط ده عبارت مورد ارزیابی قرار می گیرند.

پرسشنامه استرس شغلی اسیپو
تست سنجش افسردگی BDI-II

(Beck Depression Inventory)

آزمون افسردگی بک، یکی از معتبرترین آزمون های تشخیصی برای ارزیابی شدت و علائم افسردگی (در دوسط ح روانی و جسمانی) در نوجوانان و بزرگسالان(گروه سنی ۱۳ سال به بالا) می باشد. این آزمون دارای ۲۱ سوال بوده و علائم افسردگی در دو هفته گذشته در فرد را بررسی می کند. این آزمون از قدرت تشخیصی بالایی برای متمایز کردن افراد دارای افسردگی از افراد نرمال دارد.

تستاپ سنجش افسردگی BID II
کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه نزد تستاپ محفوظ است