تست مهارت های مذاکره پیره

تست شخصیت شناسی DISC
تست شخصیت شناسی DISC تستاپ
تست مهارت مذاکره پیره

مذاکره ابزاری است که به ما کمک میکند به خواسته های خودمون و خواسته هایی که از دیگران داریم دست پیدا کنیم. علاوه بر این مذاکره یک اهرم است، اهرمی که به ما کمک می کنه اختلاف ها و تفاوت نظرمون با دیگران را رفع کنیم و ارتباطات بهتری داشته باشیم.

مذاکره پیره
Slider

تست مهارت های مذاکره پیره

مذاکره بخشی از زندگی روزمره است، اما برای موفقیت در کسب و کار، برخورداری از مهارت مذاکره کاملا حیاتی است. مذاکرات ضعیف می توانند باعث شوند که یک شرکت مشتریانش را از دست بدهد.
گاهی اوقات در مذاکرات ممکن است احساسات مردم بر آنها غلبه کند و باعث شود که آنها هدف اصلی خود از انجام مذاکره را فراموش کنند. به همین دلیل می گویند که احساسات، شانس و سحر و جادو هیچ جایی در یک مذاکره موفق نخواهند داشت.
اولین کاری که قبل از مذاکره با طرف مقابل باید انجام دهید، شناخت کامل آنها است. به این ترتیب شما می توانید روی نقاط قوت و ضعف آنها سرمایه گذاری کنید. در صورت امکان با کسب و کارهای همکار که قبلا با این فرد یا افراد برخورد کرده اند، صحبت نمایید.

مذاکره فرایندی به منظور توافق بر سر اهداف مشترک و متضاد میان دو یا چند نفر یا گروه و روشی برای حل مشکلات از طریق گفتگو و تبادل اطلاعات می باشد. به عبارت دیگر مذاکره فرایند بسیار پویایی است که از زمان شروع تا پایان در معرض ارزیابی و تغییر بوده ، به گونه ای که پیش از هر کنش و واکنشی، دو طرف ضمن برآورد نیازها، علایق و اهداف به ارزیابی موقعیت خود و طرف مقابل پرداخته و طی تعاملاتی که در مذاکره پیش می آید، این ارزیابی ها و برآوردها در معرض تغییر و تحول قرار می گیرند.

سبک مذاکره خود را انتخاب کنید

بسیاری از مردم تصور می کنند که یک سبک “ایده آل” یا “صحیح” در مذاکرات وجود دارد که همه باید از آن پیروی کنند. اما در واقع گزینه های مختلفی برای اینکار وجود دارد. بنابراین همانطور که موضوع و جدیت مذاکره شما ممکن است تغییر کند، شما هم می توانید از سبک های مختلفی برای مذاکره استفاده نمایید.

انتخاب شما درباره رویکرد انتخابی تان در مذاکره به آنچه که در تلاش برای بدست آوردن آن هستید، میزان اهمیت موفقیت کلی مذاکره، تمایل شما برای سازش و روابط فعلی شما با طرف دیگر بستگی دارد.

صرف نظر از سبکی که شما برای مذاکره انتخاب می کنید، برای کاهش تنش ها و شانس شکست در مذاکره به این نکات توجه کنید :

  • با طرف مقابل با احترام برخورد کنید.
  • شخصیت فرد را از مشکل جدا کنید.
  • نقطه نظرات او را درک کنید.
  • اول گوش کنید، سپس صحبت کنید.
  • به واقعیت ها بچسبید.
  • گزینه های موجود را با یکدیگر بررسی کنید.
تست مهارت مذاکره پیره

گاردون چهار سبک برای مذاکره بیان کرده است که عبارت اند از:

  • سبک واقع گرایی که در آن فرض اساسی این است که حقایق همه چیز را بیان می کند؛
  • سبک شهودی با این فرض اساسی که با قوه تخیل یا تصور سعی می کند هر مسئله ای را حل کند؛
  • سبک هنجاری که در این سبک فرض اساسی این است که مذاکره همان چانه زنی است؛
  • سبک تحلیلی با فرض اساسی اینکه منطق به نتایج درست منجر می شود؛

پرسشنامه مذاکره:

پرسشنامه مهارتهای مذاکره توسط پیره (۱۹۸۱) ساخته شده است که از ۸۰ گویه و ۴ خرده مقیاس سبک شهودی (۲۰ سوال)، سبک هنجاری (۲۰ سوال)، سبک تحلیلی (۲۰ سوال) و سبک واقعگرایی (۲۰ سوال) تشکیل شده است که به منظور تعیین سبک مذاکره افراد بکار می رود.

آزمون آنلاین مهارت مذاکره پیره

تست مذاکره پیره

آزمون‌های مرتبط

mbti
تست نئو فرم بلند
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 13 =