تست شخصیت شناسی mbti چیست؟

تست شخصیت شناسی DISC
تست شخصیت شناسی MBTI چیست؟
تست شخصیت شناسی mbti
Slider

تست MBTI چیست ؟

MBTI تست شخصیت شناسی مایرز بریگز می باشد. تست شخصیت شناسی MBTI یکی از شناخته شده ترین تست های شخصیت شناسی است. آزمونی است که نوع برقراری ارتباط با دیگران، ترجیحات شما در کار و تمایلات شما را در گذراندن اوقات فراغت نشان می دهد. شما با انجام دادن تست MBTI رایگان می توانید از بخش های پنهان و ناشناخته شخصیت خود با خبر شوید. همچنین  با انجام  تست MBTI آنلاین می توانید علت تفاوت عملکرد افراد را بهتر درک کنید. در حالت کلی می توان گفت تست شخصیت MBTI ابزاری مفید برای شناخت خود و بهتر ابزار برای انتخاب آگاهانه شغل و رشته تحصیلی است.

همانطور که مطلع هستید بیش از ۳/۵ میلیون نفر در طی ۵ سال گذشته در مراکز مشاوره شغلی و مراکز بهبود روابط عاطفی در سراسر دنیا به خصوص ایالات متحده، تست شخصیت شناسی  mbti را انجام داده اند و کمک شایانی به رشد فردی و کاری شده است. بنابراین این تست پراستفاده ترین تست شخصیت به شمار می رود. در نتیجه یکی از آزمون های شخصیت شناسی است که به وسیله آن میتوانید خود و دیگران را بشناسید.

تاریخچه تست شخصیت MBTI

مایزر بریگز در حقیقت یک مادر دختر آمریکایی بودند که در ۱۹۴۱همزمان با جنگ جهانی دوم (۱۹۳۸تا۱۹۴۵میلادی) موقعی که ارتش آمریکا نیاز داشت تا نیرو استخدام کند ،می خواستند نیروی خانم استخدام کنند ولی دنبال راه ورود خانم ها به ارتش بودند.برای همین تصمیم گرفتند یک روان شناسی بگیرند که آزمونی طراحی کند که طبق این آزمون خانم ها را وارد ارتش آمریکا کنند.این دو خانم مایزر و بریگز که مادر دختر بودند که جفتشان هم روان شناس بودند، یک آزمونی طراحی کردند به نام MBTI که براساس کتاب روانشناسی آقای یونگ بود.پس تست شخصیت شناسی MBTI برای اولین بار درارتش آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

این تست شخصیت شناسی شامل مباحثی از جمله: درون گرایی دربرابر برون گرایی،حسی دربرابر شهودی،متفکردر برابر احساساتی،قضاوت گرا در برابر دریافت گرا است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. 

کاربردهای آزمون شخصیت MBTI

امروزه نیز تست شخصیت MBTI کاربردهای زیادی در زمینه های مختلفی پیدا کرده است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

  • برنامه ریزی مسیر شغلی
  • ازدواج
  • مصاحبه استخدامی
  • تحلیل تصمیم گیری‌ها
  • تولید و تنظیم محتوا برای انواع مخاطب در استراتژی محتوا
  • متقاعدسازی و مذاکره

شاخص های اصلی

تیپ های شخصیتی 

آزمون آنلاین MBTI

آزمون شخصیت شناسی MBTI

آزمون‌های مرتبط

تست رفتارشناسی دیسک
تست نئو فرم بلند
6 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *