تفکری در تست شخصیت شناسی mbti

تست شخصیت شناسی DISC
تیپ شخصیتی متفکر در MBTI

افراد متفکر در تست mbti همه چیزرا در سود و زیان می بینند، متفکر ها ارتباطاتشان بر اساس عقل ومنطق است.

mbti
Slider

متفکر (Thinkers) در تست شخصیت MBTI

افراد متفکر در تست mbti همه چیزرا در سود و زیان می بینند، متفکرها ارتباطاتشان بر اساس عقل ومنطق است. این افراد بیشتر صحبت درباره مفید بودن کار میکنند. افراد متفکر قدرت تجزیه و تحلیل اطلاعاتشان بالا است. این افراد خیلی با شما تعارف ندارند و بسیار رک هستند به همین خاطر شما می توانید از انتقاد آن ها در پیشرفت کارها استفاده کنید. بنای متفکر ها اندیشه و تفکرات آدم ها است و آن ها از آدم ها باهوش خوششان می آید. 

برای این افراد اجرای عدالت برایشان مهمتر از رفاقت است.حتی حاضر است مثلا پدر ومادر خودش را در مقابل داماد خانواده محکوم کند(اگر حق با داماد باشد). همچنین کم تر تحت تاثیر عواطف و احساسات قرار می گیرند و به نظر سر سخت و بدون انعطاف می آید چون همه چیز دودوتا چهارتایی است. برای متفکرها صداقت مهم تر از رعایت ادب است. این افراد همیشه منطقی و منصف هستند. از تفکر این افراد می توانید در سمت سوم شخص استفاده کنید زیرا شما که تفکری هستید تفکر سومین شخص دارید.

به شدت انتقادگرا هستند(دیگران را نقد می کنند)،پذیرای انتقاد شما هم هستند(اگراز آنها نقد کنید ناراحت نمی شوند) هدفشان از انتقاد کردن اصلاح کردن است(میخواهند طرفشان به نتیجه درستی برسد) .

تست MBTI ، اینجا کلیک کنید.

شاخص متفکر درتست شخصیت شناسی mbti

زبان بدن افراد متفکر Thinkers Body Language

زبان بدن در افراد متفکر معمولا مشخص و قابل پیش بینی نیست. آن ها هنگامی که خیلی خوشحال می شوند و یا خیلی ناراحت و هیجان زده می شوند زبان بدن در را در آن ها مشاهده نمی کنید. افراد متفکر در ارتباط برقرار کردن زیاد حسی عمل نمی کنند. یعنی هنگام دید و بازدید به دست دان بسنده می کنند و زیاد به بغل کردن و … علاقه ای ندارند.

افراد متفکر معمولاً هنگام حرف زدن کار جالبی انجام می‌دهند؛ آن‌ها تعداد نکاتی را که می‌خواهند مطرح کنند اعلام، سپس شماره نکته را ذکر می‌کنند؛ مثلاً وقتی می‌گویند سه دلیل برای این کار وجود دارد اولاً بهترین زمان … ثانیاً به این دلیل… ثالثاً بهترین شخص… آن‌ها هر بار نکته‌ای را مطرح می‌کنند، آن را با انگشتان خود می‌شمارند، از انگشت اشاره شروع می‌کنند و هر تعداد لازم باشد به آن اضافه می‌کنند

شاخص متفکر درتست شخصیت شناسی mbti

نحوه تعاملات اجتماعی، علایق و سرگرمی‌های افراد متفکر

افراد متفکر در مقایسه با دیگران رفتاری سرد و جدی دارند. افراد متفکر علاقه ندارند احساس خود را با کسی در میان بگذارند، حتی با کسانی که به‌خوبی آن‌ها را می‌شناسند؛ مانند اعضای خانواده و دوستان نزدیک.
البته، منظور این نیست که متفکرها به کسی نیاز ندارند و به دیگران کمک نمی‌کنند بلکه ممکن است آن‌ها کمتر متوجه شوند فردی به کمک نیاز دارد، به‌ویژه هنگامی‌که کسی به حمایت عاطفی نیاز داشته باشد. کارهای مهربانانه‌ای که افراد متفکر انجام می‌دهند معمولاً ماهیتی غیرشخصی دارد؛ مثلاً کمک به دیگران برای حل مسئله‌ای خاص مانند حل اختلاف بر سر صورت‌حساب مالی یا انجام کمک در مباحث تجاری به دوستان و آشنایان.

شاخص متفکر درتست شخصیت شناسی mbti

فعالیت های مناسب افراد متفکر

  • در محیط رقابتی موفق ترند
  • کاری که سود مالی آن مشخص است
  • کار تحقیقاتی،پروژه ای
  • کارمدیریتی
  • کار قضاوت و داوری

 

الگو های مرتبط 

entj
ENTP
ESTP-متقاعد کننده
ESTJ-ناظر
INTP-مهندس
INTJ-برنامه‌ ریز
ISTP-صنعتگر

سایر شاخص های MBTI

برون گرا (Extraversion)
درونگرا در تست MBTI رایگان
حسی (Sensing)
حسی در تست شخصیت شناسی MBTI
شهودی (Intuitives)
شهودی در تست شخصیت شناسی MBTI
درون گرا (Introversion)
درونگرا در تست آنلاین mbti
احساسی (Feelers)
احساسی (Feelers)
داوری کننده (Judgers)
داوری کننده (Judgers)
ملاحظه کننده (Percivers)
ملاحظه کننده در تست شخصیت شناسی MBTI