حسی ها در تست شخصیت شناسی MBTI

تست شخصیت شناسی DISC
تیپ شخصیتی حسی در MBTI

افراد حسی در تست MBTI بسیار با جزئیات اطلاعات را در ذهن خود ثبت می کنند. زبان بدن حسی ها قوی است. این افراد بر محیط خود و اطرافیانشان تاثیر میگذارند.

mbti
Slider

حسی (Sensing) در تست شخصیت MBTI

افراد حسی اطلاعات را جمع می کنند تا چیزی را نشنوند، بو نکنند و لمس نکنند. این افراد به صورت اکتسابی قدرت تجزیه و تحلیل و نگهداری اطلاعات بیشتری از طریق حواس پنج گانه به آن ها منتقل می شود. اگر شما جز افراد حسی باشید به خانه یکی از دوستانتان که بروید قطعا به جزئیات توجه می کنید و آن را در ذهن خود می سپارید و هنگامی که بعد از مدت ها کسی بگوید خانه او چگونه بود تمام جزئیات را حتی اندازه اتاق خواب را به او شرح می دهید. همچنین اگر یک تصادفی را بخواهید تعریف کنید آن قدر با جزئیات شرح می دهید که حتی رنگ لباس فرد مجروح هم می گویید.

افراد حسی ترجیح می دهند در مباحث علوم تجربی و مباحث مهندسی که قابل حس کردن هستند ارتباط برقرار کنند. شما حسی ها افراد واقع بین و عملگرایی هستید و همچنین به آمار و ارقام واقعی بیش از نظریه و تئوری اعتقاد دارند. شما حسی ها به انجام کارهایی علاقه‌مند هستید که کاربرد عملی دارند و اجراشدنی هستند.

حسی ها مشاهده‌گرهای خوبی هستند، پیوسته با دقت به اطراف نگاه می‌کنند و اغلب جزئیات را به‌خوبی به خاطر می‌سپارند. این افراد دوست دارند از مهارت‌های خود استفاده کنند و به تقویت مهارت‌های عملی خود علاقه‌مند هستند. از زمان حال و لحظه اکنون لذت می‌برند. به‌جای توجه و تمرکز بر آینده دور به آنچه هم‌اکنون در دسترس است اهمیت می‌دهند.

تست MBTI ، اینجا کلیک کنید.

شاخص حسی درتست شخصیت شناسی mbti

زبان بدن افراد حسی Sensing Body Language

افراد حسی بر روی زبان بدن خود و محیط اطراف خود می توانند به خوبی تسلط داشته باشند. به ویژه حسی های برونگرا، بیشتر بر محیط اطراف مسلط هستند. حسی ها اغلب در حرکت هایشان نوعی ملاحت، وقار مقاومت و استحکام دارند که باعث می شود مهارت های ورزشی و بدنی را بهتر و سریع تر از افراد شهودی فرا بگیرند. گویی آن‌ها با دنیای طبیعی هماهنگی و همگامی بیشتری دارند و به نظر می‌رسد حرکات نرم و وقارشان ذاتی است نه اکتسابی؛

افراد حسی، به‌ویژه برون‌گراهای حسی در مقایسه با افراد شهودی زبان بدن قوی‌تری دارند و قدرت تشخیص زبان بدن آن‌ها نیز بالاتر از افراد شهودی است؛ زیرا به دلیل دقت در جزئیات، زبان بدن افراد دیگر را بهتر شناسایی می‌کنند. البته این خصوصیت در افراد درون‌گرای حسی قدرتمندتر است؛ زیرا آن‌ها قدرت تمرکز بیشتری در مقایسه با برون‌گراهای حسی دارند. پس اگر در جایی نیاز بود از فردی استفاده شود که قدرت تشخیص زبان بدن او قدرتمند باشد، قطعاً فردی با ترجیح شخصیتی درون‌گرا، حسی و احساساتی بهتر از همه عمل می‌کند یعنی دو تیپ شخصیتی ISFP و ISFJ.

شاخص حسی درتست شخصیت شناسی mbti

نحوه تعاملات اجتماعی، علایق و سرگرمی‌های افراد حسی 

نحوه برقراری ارتباطات اجتماعی در افراد حسی معمولاً بسیار ساده و مستقیم است. وقتی شما از فردی حسی آدرسی را می‌پرسید پاسخ خود را با دقت و با ذکر جزئیات به شما بیان می‌کند. جملات حسی‌ ها کوتاه و حاوی پیغامی دقیق است. جملات این افراد معمولاً کم و مختصر است و دقیقاً به نکات اشاره می‌کند. افراد حسی برای تفریح به خواندن کتاب‌های غیرداستانی مانند تاریخ، زندگی‌نامه و ورزش علاقه دارند. همچنین، افراد حسی جذب کتاب‌ها و مجلاتی می‌شوند که به چیزهای واقعی مثل ماهیگیری، عکاسی، عروسک و ماکت‌سازی بپردازد یا اینکه کتاب‌های که در مورد سر هم کردن وسایل و دستگاه‌ها و تعمیرات آن‌ها می‌پردازد. افراد حسی به طنزی علاقه‌مند هستند که فیزیکی، بزن وبکوب و مهیج باشد مثل کمدی لورل و هاردی.

شاخص حسی درتست شخصیت شناسی mbti

فعالیت های مناسب افراد حسی

 • همه چیز را به چیزهای قابل مشاهده و اندازه گیری تبدیل می کند.
 • جزئیات را نگاه می کند
 • پس برای فروش به یک آدم حسی باید جزئیات را به او بگویید
 • کارهایی که با دست انجام می شود را دوست دارد مثل چوب کاری،فلزکاری
 • واقع بین و عمل گراست
 • درمورد کارهای عملی و قابل اجرا صحبت می کنند
 • راجع به تخیلاتشان صحبت نمی کنند
 • استفاده از مهارتهای عملی که میتوانند در کارشان استفاده کنند
 • از استفاده از زمان حال واکنون لذت می برند
 • دغدغه شان نسبت به آینده کم تر است(نسبت به شهودیها)چون در زمان حال زندگی میکنند و از آن لذت می برند
 • برای حل مسئله خودشان از تجربه شخصی استفاده می کنند
 • کاری نداند فلانی چی گفت.می گویند من خودم باید ببینم و این کار را تجربه کنم
 • به ندرت درباره واقعیت ها اشتباه می کنند
 • جزئیات را کنار هم می گذارند و کلیات را درست می کنند
 • اطلاعات را گام به گام جلو می برند(مثلا: A B C D E F …)
 • عاشق کارهای تکراری هستند(مثل درونگراها)
 • زمانی تجربه ی دیگران برایشان مفید است که قابل اندازه گیری و قابل مشاهده باشد(دنبال دلیل و مدرک واندازه و…هستند)

 

الگو های مرتبط 

ESFP-بازیگر
ESFJ-حامی
ESTP-متقاعد کننده
ESTJ-ناظر
ISTP-صنعتگر
ISFP-هنرمند
ISFJ-مدافع

سایر شاخص های MBTI

برون گرا (Extraversion)
درونگرا در تست MBTI رایگان
درونگرا (Introversion)
درونگرا در تست آنلاین mbti
شهودی (Intuitives)
شهودی در تست شخصیت شناسی MBTI
تفکری (Thinkers)
تفکری در تست شخصیت شناسی MBTI
احساسی (Feelers)
احساسی (Feelers)
داوری کننده (Judgers)
داوری کننده (Judgers)
ملاحظه کننده (Percivers)
ملاحظه کننده در تست شخصیت شناسی MBTI