درونگرا در تست شخصیت شناسی mbti

تست شخصیت شناسی DISC
تیپ شخصیتی درونگرا در MBTI

در تعاملات اجتماعی انرژی از دست می دهند
زبان بدن نسبتا ضعیفی دارند
دایره ارتباطات محدود اما عمیق

mbti
Slider

درونگرا (Introversion) در تست شخصیت MBTI

افراد درونگرا در حضور جمع سطح انرژی آن ها کاهش می یابد به گونه ای که در برخی مواقع در جمع احساس خفگی میکنند. اما این به بدین معنا نیست که شمایی که جز افراد درون گرا هستید پس تنبل هستید، خیر من می توانم به شما فردی را معرفی می کنم که بسیار اکتیو است اما جز درونگرایان به حساب می آید. در کل می توان گفت درون گرا در ارتباط با دیگران انرژی از دست می دهد.

اما در این جا نیز ما نمی توانیم بگوییم یک نفر درونگرای مطلق است اگر این گونه باشد می توان گفت فرد دیوانه است و کلا نمی شود با او ارتباط برقرار کنیم. فرد کامل درون گرا در دنیا ۲ درصد هستند که بیماری اسکیزوفرنی دارند.

افراد درونگرا معمولا آرام،صبورو محافظه کار هستند،معمولا خجالتی به نظر می آیند ولی خجالتی نیستند،کمتر وارد گفتگو با شما می شوند،رفتارشان معمولا یکنواخت و متعادل است،خیلی بالا و پایین ندارند،مثل موج خیلی آرام می مانند،زمان زیادی دوست دارند با خودشان سپری کنند،تعداد دوستانشان کم اما عمق دوستی شان زیاد است،قبل از حرف زدن اول فکر میکنند بعد حرف میزنند،کارهای انفرادی را بیشتر دوست دارند انجام دهند(در پروژه ها)،شناختنشان سخت است،روی اطلاعات شخصی شان حساس هستند وروی حریم خود حساسند و دوست دارند حریمشان حفظ شود،در لباس پوشیدن خیلی خود را میپوشانند(هم خانم ها هم آقایان)،چت و اس ام اس را از زنگ زدن بیشتر دوست دارند.

تست MBTI ، اینجا کلیک کنید.

شاخص درونگرا ( درون گرا) درتست شخصیت شناسی mbti

زبان بدن افراد درونگرا Introversion Body Language

اگر شما فرد درونگرایی هستید به دلیل عدم تمرکز بر روی افراد و اشیای اطراف خود در برخورد های اجتماعی خود کم تجربه و ناشی به نظر می رسید. برخلاف افراد برونگرا شما در موقعیت های اجتماعی به مراتب راحت تر هستید و با دیگران به راحتی صحبت می کنید. شما درون گرا ها برعکس برون گراها که خیلی حرف می زنند و الگوی کلامی سریع دارند، شما درونگراها سنجیده ، آرام و با ریتم ملایم و یکنواخت صحبت می کنید.

برون گراها در حین صحبت دائم از این شاخه به آن شاخه می پرند و از همه جا حرف می زنند. اما درونگرا ها ترجیح می دهند درباره یک موضوع اما عمیقا صحبت کنند. درونگرا ها چون بیشتر علاقه دارند راجع به یک موضوع عمیقا صحبت کنند ارتباط چشمی قوی برقرار می کنند چیزی که در افراد برون گرا کمتر دیده می شود.

شاخص درونگرا ( درون گرا) درتست شخصیت شناسی mbti

نحوه تعاملات اجتماعی، علایق و سرگرمی‌های افراد درون گرا 

شما که جز آن دسته از افراد درونگرا هستید به دنبال تعاملات اجتماعی نیستید و به عبارتی دایره ارتباط شما محدود است اما عمق روابط شما بسیار زیاد است. افراد درون گرا بر عکس برون گرا دوست دارند همیشه تفریحات تنهایی برای خود داشته باشید برای مثال همان مثال ماهیگیری که در افراد برونگرا مثال زده ایم عکس آن برای افراد درون گرا صدق می کند برای مثال شمایی که جز افراد درون گرا هستید بیشتر علاقه دارید تنهایی به ماهیگیری بروید تا با جمع دوستان خود.

سرگرمی افراد درون گرا عبارت است از : درون گرا ها عاشق فعالیت‌های تنهایی مانند مطالعه، باغبانی، خیاطی و … هستند. همچنین درون گرایان معمولاً به سراغ ورزش‌هایی مانند شطرنج میروید.

شاخص درونگرا ( درون گرا) درتست شخصیت شناسی mbti

فعالیت های مناسب افراد درونگرا

هرکاری که به ارتباطات نیاز دارد مناسب افراد درون گرا است. این مشاغل عبارتند از :

  • جایی که نیاز به ارتباطات کم تردارد(مثلا تحقیقات بازاریابی)
  • کارهایی که نیاز به تحلیل دارند مثل تحلیل بازار،گزارش نویسی و…
  • کارهایی که نیاز به رازداری دارد

 

الگو های مرتبط 

INFP-خلاق
INFJ-محرم راز
INTP-مهندس
INTJ-برنامه‌ ریز
ISTP-صنعتگر
ISFP-هنرمند
ISFJ-مدافع

سایر شاخص های MBTI

برون گرا (Extraversion)
درونگرا در تست MBTI رایگان
حسی (Sensing)
حسی در تست شخصیت شناسی MBTI
شهودی (Intuitives)
شهودی در تست شخصیت شناسی MBTI
تفکری (Thinkers)
تفکری در تست شخصیت شناسی MBTI
احساسی (Feelers)
احساسی (Feelers)
داوری کننده (Judgers)
داوری کننده (Judgers)
ملاحظه کننده (Percivers)
ملاحظه کننده در تست شخصیت شناسی MBTI