ویژگیهای تیپ شخصیتی ESFP

شناسنامه:

 • عنوان: بازیگر
 • توصیف: نگران نباشید، شاد باشید.
 • دسته بندی: خالقین، تجربه گرایان، هیجان طلب ها

مشاهیر

ریچارد برانسون

کارآفرین و مالک بیش از ۴۰۰ شرکت

تیپ شخصیتی پائولو کوییلو ESFP
تیپ شخصیتی تونی رابینز ESFP

تونی رابینز

نویسنده و سخنران

تیپ شخصیتی ویل اسمیت ESFP

ویل اسمیت

بازیگر

ویژگی های شخصیتی :

ESFPها با نمک و جذاب، شاداب و با نشاط هستند، از حضور مردم لذت می برند و میل شدیدی به زندگی دارند. خود به خودی و خود انگیختگی دارند. برای آنها زندگی مملو از فرصتهاست و از هر کاری که می کنند و از هرچه می بینند، لذت می برند.
ESFP ها سازگارند، زیاد به خودشان و به دیگران سخت نمی گیرند و در واقع زندگی را برای خود و دیگران راحت می گیرند.

با تست شخصیت شناسی MBTI آشنا نیستید؟

تیپ شخصیتی ESFP در تست شخصیت شناسی MBTI

رفتاری گرم، صمیمانه و دوستانه داشته و به روابط خود بها و اهمیت می دهند. سخاوتمند و دست و دلباز هستند، بدون اینکه انتظار متقابل داشته باشند. این اشخاص به شدت اجتماعی می باشند، با دیگران بسیار همدل و همراهند و کاری می کنند که بیشتر به دیگران خوش بگذرد. خواهان تایید بسیار از دیگران بوده و نیز آماده قدردانی و حمایت از سایرین می باشند.

آنها عاشق بازی و تفریح هستند، مشتاقانه در بازیها و تفریحات مشارکت می کنند و در اغلب مواقع چند کار را با هم انجام می دهند.

ESFP ها واقع بین هستند و اشیا را به آن شکلی که هستند می بینند. آنچه را می بینند، می شنوند، می بویند و لمس و مزه می کنند باور می کنند. به ایده ها و فرضیات و توضیحات نظری کاری ندارند و به تجربیات گذشته خود بها می دهند. چون به دنبال حقایق محکم هستند و جزئیات را به خوبی در حافظه خود نگه می دارند، از کاری که می کنند درسهای آموزنده می گیرند. عقل سلیم به آنها امکان می دهد که با اشخاص و با امور به خوبی کنار بیایند. در حل مسائل به امکانات و روشهای موجود تکیه دارند. آنان از جمع آوری اطلاعات استقبال می کنند و به این توجه دارند که به طور طبیعی چه راه حلهایی پیدا می شود.

صبر و شکیبایی

اشخاصی صبور و شکیبا هستند، خود و دیگران را می پذیرند و نمی خواهند که اراده خود را بر دیگران تحمیل کنند. بسیار همدل، مودب و مبادی آداب بوده و به همین دلیل دیگران معمولاً آنان را دوست دارند.
ESFPها اهل صحبتند و توانایی خوبی در متقاعد کردن دیگران دارند و معمولاً می توانند دیگران را وادار کنند که پیشنهادات و نظرات آنان را بپذیرند. علاقه مند به معاشرت

ESFP

و مجالست با دیگران بوده و به احساسات و علایق آنها بسیار اهمیت می دهند. در صحبت و گفت وگو بسیار خوب ظاهر می شوند، از قدرت کلام و بداهه گویی خوبی برخوردارند و سخنرانان توانمندی هستند. از کمک به دیگران لذت می برند، اما ترجیح می دهند که به شکل واقعی و ملموس به دیگران کمک کنند.

زندگی در لحظه و شگفتی سازی

ESFP ها رفتاری خوشایند دارند، از استقلال فراوان بهره مندند. شیفته شگفتی می باشند و همیشه درصدد یافتن راههایی هستند که دیگران را شگفت زده و خوشحال کنند.

ESFP ها در دنیایی از احتمالات مرتبط با مردم زندگی می‌کنند. آن‌ها عاشق ارتباط برقرار کردن با مردم و تجربه‌ کردن فعالیت‌های جدید هستند. آن‌ها افرادی سرزنده و خوش‌مشرب هستند و از این که در مرکز توجه باشند بسیار لذت می‌برند.

یکی از قابلیت‌های مهم این تیپ شخصیتی توانایی زیستن در لحظه‌ است. در واقع ESFPها در اینجا و اکنون زندگی می‌کنند و حواسشان متوجه وقایع دنیای بیرون و هر آن چه جلوی چشمشان اتفاق می‌افتد است. این افراد از هیجان و هر آن چه زندگی در لحظه به آن‌ها پیشکش می‌کند لذت می‌برند و استقبال می‌کنند.

ESFPها مهارت‌های بین فردی و ارتباطی بسیار قوی دارند و به همین دلیل به خوبی می‌توانند نقش میانجی بین دیگران را به خوبی ایفا کنند، آن‌ها معمولاً خیلی خوب می‌توانند با نشان دادن پرچم صلح بین دیگران آشتی و سازگاری برقرار کنند.

صمیمی و مردم‌دوست

تصمیم‌گیری‌های این تیپ بر اساس ارزش‌های شخصی و درونی‌شان است به همین دلیل ESFP ها افرادی حساس نسبت به دیگران هستند و به خوبی می‌توانند با احساسات سایر انسان‌ها همدلی کنند. آن‌ها معمولاً افرادی بخشنده و صمیمی هستند که به نیازهای دیگران توجه می‌کنند و سعی دارند به آن‌ها کمک کنند.

ESFP ها درک خوبی از انسان‌ها دارند ضمن این که معمولاً حواسشان به بقیه هست و رفتار و احساسات بقیه را زیر نظر دارند و در صورتی که دیگران در شرایط احساسی خوبی نباشند ESFP ها متوجه این موضوع شده و سعی می‌کنند به کمک آن‌ها رفته و مسئله را به طور عملی حل کنند.

در نتیجه ESFP ها معمولاً زودتر از بقیه متوجه حال و احوال دیگران می‌شوند و در صورت لزوم تلاش می‌کنند تا برای آن‌ها کاری مفید و مثبت انجام دهند. ضمن این که کمک‌های آن‌ها صرفاً به دلگرمی دادن و هم‌دلی با دیگران خلاصه نمی‌شود و سعی آن‌ها بر این است که به صورت کاربردی و در جهت رفع نیازهای آنی دیگران به یاری آن‌ها بشتابند.

واقع‌گرا و اهل عمل

ضمناً آن‌ها ترجیح می‌دهند به طور کاربردی و واقعی نیازهای دیگران را برطرف کنند و شاید چندان با پند و اندرز دادن به دیگران راحت نباشند چون این افراد کلاً موافق ایده‌های روی کاغذ نیستند و برای عمل‌گرا بودن ارزش زیادی قائل‌اند.

ESFPها افرادی به شدت خودانگیخته و خوش‌بین هستند، به این معنی که چندان تمایلی به این ندارند که همه‌ی کارهایشان را از قبل برنامه‌ریزی کنند، آن‌ها دوست دارند زندگی و اتفاقات آن برایشان پیش‌بینی‌ناپذیر و در نتیجه هیجان‌انگیز باقی بماند، به همین دلیل سعی می‌کنند هیجان نهفته در وقایع را با برنامه‌ریزی از بین نبرند.

در صورتی که ESFPها ترجیح فکری (T) خود را به اندازه کافی رشد نداده باشند، شخصیتی بیش‌ از اندازه احساسی و بخشاینده پیدا خواهند کرد و نمی‌توانند از منطق و قوه‌ی تحلیل خود برای گرفتن تصمیماتی متعادل استفاده نمایند.

در این صورت ممکن است توجه به اهداف بلند مدت و انجام وظایف و مسئولیت‌های ضروری را قربانی لذت‌های آنی و زودگذر کنند. ضمناً ممکن است ESFPها دید بلند مدت و دورنمای خوبی از مسائل و موضوعات نداشته باشند  و اساساً توجهی به پیامد‌های بلند مدت یک مسئله نشان ندهند.

هیجان‌طلب و بازیگوش

برای بسیاری از ESFPها دنیا یک صحنه‌ی نمایش جذاب و مهیج است و آن‌ها دوست دارند در مرکز این نمایش باشند و به اجرای نقش برای دیگران بپردازند. آن‌ها از این که بتوانند دیگران را سرگرم و هیجان‌زده کنند بسیار لذت می‌برند و ضمناً در این کار مهارت بسیار بالایی هم دارند. آن‌ها دوست دارند زندگی یک مهمانی تمام‌نشدنی باشد که خودشان نقش میزبان خوش‌مشرب را در آن ایفا می‌کنند.

ESFPها عاشق مردم و ارتباط داشتن با آن‌ها هستند و جالب این جاست که دیگران هم ESFPها را دوست دارند و از حضور آن‌ها در جمع‌ها بسیار استقبال می‌کنند. یکی از ویژگی‌های مثبت و قابل توجه ESFPها این است که دیگران را همان‌طور که هستند می‌پذیرند و سعی در تغییر آن‌ها و اعمال زور و اجبار به آن‌ها ندارند.

آن‌ها روحیه‌ای شاداب و اشتیاقی تمام نشدنی دارند و برای همه‌ی افراد احترام قائل‌اند. ESFPها صمیمانه به فکر دوستانشان هستند و نسبت به آن‌ها حمایتگر و مهربان‌اند و در مجموع با همه‌ی افراد رفتاری دوستانه و راحت دارند.

اما در صورتی که مورد بی‌مهری یا بی‌توجهی قرار بگیرند می‌توانند بسیار عصبانی شوند و قضاوت‌های تند و تیزی در مورد افراد ارائه کنند. در این صورت قابلیت این را دارند که احساس تنفری عمیق نسبت به فرد یا افراد مورد نظر در آن‌ها ایجاد شود.

در پی کسب نتایج ملموس

ESFP ها در شرایط استرس- به عکس حالت طبیعی‌شان- ممکن است غرق در افکار منفی و بیهوده شوند و در چرخه‌ی فکر کردن به احتمالات پوچ گرفتار شوند. در این شرایط بسیاری از ESFP ها برای از میان برداشتن استرس و بازگشت به حالت عادی یک ذهنیت عمومی و ساده مثبت را جایگزین افکار منفی‌شان می‌کنند. این ذهنیت ممکن است مسئله را به طور ریشه‌ای حل نکند اما به ESFP ها کمک می‌کند بر اضطراب خود تا حدودی غلبه نمایند.

تیپ شخصیتی ESFP

ESFP ها اهل عمل هستند و بیش‌تر به فعالیت‌های کاربردی که نتایجی واقعی و ملموس در بر دارد توجه می‌کنند. اما دوست دارند کارها را آزادانه و تا حد امکان بدون نظارت یا سرپرستی دیگران انجام بدهند. آن‌ها دوست دارند به شیوه‌ی مطلوب خودشان کارها را پیش ببرند. ESFP ها زمانی بهتر می‌توانند موضوعات تازه را یاد بگیرند که خودشان دست به کار شوند و کاربرد آن را در عمل مشاهده کنند.

آن‌ها علاقه‌ی چندانی به مطالعه‌ی کتاب‌های آموزشی و آموختن از طریق مطالب تئوریک ندارند. در صورتی که این افراد ترجیح شهودی خودشان را به اندازه کافی رشد نداده باشند و از آن استفاده نکرده باشند در این صورت موقعیت‌هایی که نیاز به استفاده از تفکر تحلیلی و انتزاعی دارد برای آن‌ها غیر قابل تحمل خواهد بود.

بنابراین ممکن است محیط‌های علمی با شیوه‌های آموزشی سنتی چندان برای ESFP ها جذاب نباشد و در نتیجه عملکرد درخشانی در آن نداشته باشند. اما در عوض در صورتی که این اجازه را داشته باشند که هنگام یادگیری با دیگران ارتباط و تعامل داشته باشند و خودشان مطلب یاد گرفته شده را در عمل مورد آزمون قرار دهند، قابلیت یادگیری آن‌ها به طرز عجیبی افزایش پیدا خواهد کرد.

نگاه زیباشناسانه و درک فضایی قوی

ESFP ها درک زیبایی شناسانه‌ فوق‌العاده‌ای دارند، آن‌ها به خوبی به محیط و تجسم فضایی اشیاء و جایگاه‌ آن‌ها در محیط مسلط هستند. در صورتی که شرایط برای آن‌ها فراهم باشد معمولاً بسیاری از ESFPها اقدام به جمع‌آوری ادوات و وسایل مختلف و زیبا خواهند کرد، علاوه‌ بر این آن‌ها علاقه‌مند به داشتن اموال و دارایی‌های مادی زیبا و چشم‌نواز هستند.

چیدمان وسایل در منازل آن‌ها اغلب به زیبایی انجام شده است. در مجموع ESFP ها از مشاهده‌ی زیبایی‌های محیط اطراف بسیار به وجد می‌آیند و معمولاً سعی می‌کنند چاشنی زیبا شناسانه به محیط اطراف خود چه در خانه، چه در اتاقشان و چه در محل کارشان اضافه نمایند. آن‌ها علاقه‌مند به تجربه‌ی لذائذ مادی خوب و با کیفیت مثل غذا، نوشیدنی‌ها تفریحات و … هستند.

ESFP ها در کارهای تیمی بسیار خوب عمل می‌کنند، بسیار بعید است آن‌ها مشکل خاصی را در گروه ایجاد کنند و معمولاً با همه‌ی اعضاء به راحتی کنار می‌آیند و روحیه‌ی همکاری و مشارکت با سایرین در آن‌ها وجود دارد.

ضمناً این افراد دوست دارند کارهایشان را همراه با سرگرمی و هیجان انجام دهند و در محیط‌های کاری خشک و پر از قانون با بی‌علاقگی کار خواهند کرد. عموماً مشاغلی برای این تیپ مناسب است که به آن‌ها اجازه دهد از مهارت‌های ارتباطی‌شان نهایت بهره را ببرند و ضمناً به آن‌ها اجازه دهد ایده‌هایشان را به صورت عملی و ملموس پیاده کنند.

واقع گرایی

افراد با تیپ شخصیتی ESFP اطلاعات را از طریق حواس پنج‌گانه‌شان دریافت می‌کنند و در نتیجه به اطلاعات واقعی و ملموس واقع در محیط بیرون توجه دارند. کارکرد دوم آن‌ها نیز درونی است و از طریق آن تصمیم‌گیری‌هایشان را به کمک احساسی که نسبت به موقعیت دارند انجام می‌دهند. آن‌ها موقع تصمیم‌گیری به این توجه می‌کنند که امور تا چه اندازه با ارزش‌های شخصی آنان سازگار است.

فراوانی ESFP

روابط با دیگران :

 • بسیار راحت هستند و خود و دیگران را می پذیرند.
 • دیگران را سرگرم می کنند و از ناراحتی دورشان می کنند. حاضر نیستند اخبار ناخوشایند را تحسین کنند.
 • بسیار پر حرارت هستند و انرژی فراوان دارند.
 • روابط را تفریحی و جالب ارزیابی می کنند.
 • از رنج کشیدن دیگران ناراحت می شوند.
 • با مهر و محبت خود دیگران را تحت الشعاع قرار می دهند.
 • می توانند تکانه ای، بی قرار و غیر قابل پیش بینی باشند.
 • عمل کردن را به فکر کردن ترجیح می دهند. برای آنها تنها ماندن یا کاری صورت ندادن دشوار است.

نقاط قوت

 • افرادی سرزنده و بانشاط هستند و دوست‌دار هیجان و تفریح، آن‌ها مایل اند هر کاری را مفرح و شادمانه انجام دهند
 • افرادی باهوش، حاضر جواب، رک و محبوب سایرین هستند
 • نسبت به تجارب بدنی و فیزیکی حساس اند و در این حوزه خیلی خوب عمل می‌کنند
 • افرادی واقع‌گرا هستند که به کاربردهای عملی توجه دارند، آن‌ها در انجام امور روزمره بسیار خوب عمل می‌کنند
 • روحیه هنری و خلاق دارند، منازل آن‌ها عموما به زیبایی تزئین می‌شود و آراسته و مرتب است
 • آن‌ها افرادی انعطاف‌پذیر هستند که معمولا به خود سخت نمی‌گیرند و خوبی با «جریان همراه می‌شوند»
 • آن‌ها می‌توانند رابطه‌های بد را ترک کنند، اگرچه انجام این امر برایشان چندان راحت نیست
 • تلاش آن‌ها بر این است که اوقات خوشی را در هر لحظه رقم بزنند
 • افرادی سخاوتمند و خوش‌قلب هستند

نقاط ضعف

 • ممکن است پول خود را در معاملات و خریدهای بی‌معنی و مخاطره‌آمیز هدر دهند
 • گرایش به مادی‌گرایی دارند (در برابر معناگرایی)
 • از انتقاد و سرزنش به شدت متنفرند و در برابر آن آسیب‌پذیر ظاهر می‌شوند. آن‌ها معمولا انتقادات را شخصی به دل می‌گیرند
 • نسبت به اختلافات و مشاجرات بی اعتنایی پیشه می‌کنند و می‌گذارند تا زمان منجر به حل و فصل و فراموشی امور شود، این تیپ به جای مواجهه و حل اختلافات از رودررویی با آن‌ها فرار می‌کنند
 • تعهدات طولانی مدت ممکن است نقطه ضعف آنان باشد
 • به نیازهای شخصی خود توجه کافی ندارند
 • آن‌ها نسبت به سلامتی جسم خود بی توجه هستند
 • به دلیل علاقه‌شان به رویدادها و اتفاقات جدید ممکن است دائم در پی تجربه نمودن روابط جدید باشند

در محل کار

ESFP در محل کار
 • دوست دارند در فضایی مهیج با اشخاصی دوستانه و پر انرژی کار کنند.
 • با مردم رابطه ای خوب و حسنه دارند.
 • تنوع را دوست دارند، مشاغلشان را به سرعت تغییر می دهند.
 • مرتب محیط را وارسی می کنند و به سرعت بر موقعیت حاکم می شوند.
 • برای برطرف کردن تضاد و تعارض از مهارت فراوانی برخوردارند. می توانند به دیگران کمک کنند تا کار گروهی را به نمایش بگذارند.
 • کاردان هستند و از عقل سلیم برخوردار می باشند.
 • دوست دارند که در اسرع وقت به راه حل برسند.
 • می توانند به خوبی به دیگران انگیزه بدهند تا تصمیم گیرند و کار گروهی را تقویت کنند.
 • از کارهایی که در آن بتوانند به دیگران خدمت کنند، لذت می برند.
 • در بسیاری از مواقع تا آخرین لحظه صبر می کنند تا کاری را انجام دهند.
 • این که بدانند انجام دادن کاری چه مدت طول می کشد، می تواند برایشان تولید مشکل کند.

ویژگی های کلی افراد با تیپ شخصیتی ESFP در آزمون شخصیت شناسی MBTI در محیط کاری

 • کاملا در لحظه حال زندگی می‌کنید
 • تجاربِ جدید و رویدادهای تازه و آزموده نشده شما را به وجد می‌آورد
 • افرادی واقع‌بین و عمل‌گرا هستید
 • با سایر انسان‌ها رفتار گرم و دوستانه‌ای دارید
 • به‌ خوبی می‌دانید چگونه باید اوقات خوشی برای خود و دیگران به وجود آورید و آن‌ها را سرگرم کنید
 • افرادی مستقل و کاردان هستید
 • معمولا تمایلی به برنامه‌ریزی برای آینده ندارید و فعالیت‌های‌تان در لحظه و به شکل خودجوش به وقوع می‌پیوندد
 • از ساختار و نظم و انجام امور تکراری و روتین بیزارید
 • از مباحث تئوریک و خواندن توضیحات مفصل کلافه می‌شوید
 • نسبت به حیوانات و کودکان شفقت خاصی دارید
 • از مهارت‌های ارتباطی و انسان‌مدارانه‌ی خوبی برخوردارید

نقاط قوت کاری

 • انعطاف پذیری بالا
 • توجه به واقعیات
 • وفاداری به کارکنان و سازمان خود
 • توانایی ایجاد فضای مناسب کاری
 • میل به همکاری و کمک به دیگران
 • توانایی ارزیابی منابع و شرایط موجود
 • انرژی زیاد و لذت بردن از کار
 • توجه به احساسات و خواسته های دیگران
 • توان کار تیمی
 • ریسک پذیری

نقاط ضعف کاری

 • دشواری در تصمیم گیری منطقی
 • دشواری در انجام به موقع کارها
 • آینده نگر نبودن
 • دشواری در تشخیص فرصتهای آتی
 • عدم علاقه به تنهایی کار کردن
 • دشواری در سازماندهی و تدارک مقدماتی کار
 • داشتن دیدی سطحی نگر و بی توجه به جنبه های عمیق تر
 • شخصی کردن انتقادات و بازخوردهای منفی
 • عدم علاقه به مقررات و قوانین زیاد
 • عدم علاقه به هدف گذاری بلند مدت
 • دشواری در نظم و انضباط دادن به کار خود و دیگران

رضایت شغلی

برای یک ESFP رضایت شغلی یعنی:

 • این امکان را داشته باشد که از تجارب خود مطلبی بیاموزد، اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و سپس برای حل مساله اقدام نماید.
 • بتواند شخصاً در مسائل دخالت کرده و مستقیماً با مشتریان و مراجعان صحبت کند.
 • با اشخاص مختلف سر و کار داشته باشد و در کارش تفریح و استقلال داشته باشد.
 • با مهارت با اشخاص و مشکلات آنان روبرو شود و از تنش میان آنها بکاهد.
 • بتواند به فعالیتهای مختلف بپردازد.
 • در طی روز با اشخاص مختلفی همکاری کند که مانند او شور و اشتیاق دارند.
 • بتواند به پروژه هایی بپردازد که بازدهی فوری داشته و نیازهای اشخاص مختلف را برآورده سازد.
 • در محیطی آرام و دوستانه کار کند.
 • به سختکوشی او پاداش دهند و احساس کند به خاطر کارش از وی تشکر و قدردانی می شود.

حداقل بوروکراسی در کار باشد، بتواند خوش باشد و همه روزه از کارش لذت ببرد.

نقاط ضعف شخصیتی :

از آنجا که این تیپ شخصیتی برای لذت بردن از زندگی بهای فراوانی قائل است، بعضی از مسؤولیت هایش را به خوبی انجام نمی دهد. علاقه شدید به تبادلات اجتماعی گاه برای آنها مشکلاتی تولید می کند زیرا همیشه تحت تأثیر و علاقه مند به دیگران هستند و در نتیجه نمی توانند نظم و انضباط کاری مناسبی برای خود ایجاد کنند. گاه تمام نکردن پروژه ها و پرت شدن حواسشان سببی است تا تنبل ارزیابی شوند. از این رو این اشخاص اگر در کارهایشان اولویت بندی کنند، می توانند تعادلی میان کار و تفریح برقرار نمایند. با استفاده از روشهای سازمان یافته و با استفاده از مدیریت زمان، این اشخاص می توانند از بسیاری از مشکلات خود بکاهند.

زندگی پویا آنها را سرگرم می کند و در نتیجه پیشاپیش برنامه ریزی نمی کنند و به همین دلیل ممکن است مهیای چالشهای زندگی نباشند. این اشخاص باید ارزیابی بهتری از حوادث احتمالی در آینده داشته باشند. باید بتوانند حوادث آینده را پیش بینی کنند و بدانند که اگر حادثه ای برخلاف میل آنها بروز کند می خواهند با آن چکار کنند.

ESFP ها بدون اینکه به نتایج منطقی اقدامات خود توجه کنند، تصمیم گیری می کنند. دوستان در نظر آنان به قدری ارزشمند هستند که تنها به جنبه های مثبت آنها توجه می کنند. این تیپ شخصیتی باید بتواند قدمی به عقب بردارد و از فاصله ای معقول به علت و معلول اقدامات توجه کند. این اشخاص باید بدانند که جواب نه دادن، کار آنقدرها دشواری نیست.

اوقات فراغت :

ESFP ها همه چیز را به یک اتفاق خوب تبدیل می کنند. آنها از میهمانیهای بزرگ و گردهمایی های بزرگ لذت می برند. دوست دارند که در آخرین لحظه کاری صورت دهند. خانه هایشان اغلب پر از مردم است. ESFP ها از موسیقی، رقص، غذا، نوشیدنی و سرگرمی لذت می برند.

 

پیشنهادات :

 • از کنار موقعیتهای مساله ساز به این امید که بالاخره می گذرند، عبور نکنید.
 • از تصمیم گیری های عجولانه که ممکن است بعدا ار آن ناراحت شوید، خودداری ورزید.
 • آنقدر خود را درگیر مسائل نکنید که مسؤولیتهای خود را هم فراموش کنید.
 • کارتان را نیمه کاره به این دلیل که کار جالب تری پیش آمده، رها نکنید.
 • بیش از اندازه به مادیات برای رسیدن به خوشبختی بها ندهید.
 • به فکر سلامتی خود باشید.
 • از قبول کارها و وظایف مختلف در آن واحد خودداری ورزید.
 • با خود صرف وقت کنید و به ندای درون خود گوش فرا دهید.
 • به ارزشها و هدفهای خود توجه کنید تا به معنای زندگی خود پی ببرید.
 • به نقات قوت خود یعنی گرم و صمیمی بودن، با نمک بودن، پذیرا بودن، جذاب بودن، سازگاری داشتن، خوشبین بودن، ماجراجویی، سخاوتمندی، دوستانه بودن، همکاری داشتن و نشاط داشتن توجه داشته باشید.
 • رمز موفقیت یک ESFP توجه به آینده، شخصی نکردن مسائل و پایبندی به تعهدات است.

سایر تیپ های شخصیتی

ESTJ-ناظر
ENTJ-فرمانده
ESFJ-حامی
ESTP-متقاعد کننده
ENFJ-مربی
ENFP-وکیل
INTP-مهندس
INTJ-برنامه‌ ریز
INFP-خلاق
INFJ-محرم راز
ISTP-صنعتگر
ISTJ-بازپرس
ISFP-هنرمند
ISFJ-مدافع

مشاغل پیشنهادی

 • هنرمند، بازیگر، هنرپیشه
 • نماینده فروش
 • مشاور، مددکار اجتماعی
 • طراح مد
 • طراح داخلی
 • عکاس
 • مأمور بیمه
 • معلم دبستان و قبل از آن
 • معلم کودکان خاص
 • معلم هنری
 • پرستار کودک
 • مربی مهد کودک
 • مددکار اجتماعی
 • پرستار
 • دامپزشک
 • رادیولوژیست
 • فیزیوتراپ ورزشی
 • مربی بدنساز
 • مربی حیوانات
 • ماساژ درمانگر
 • متخصص ستون فقرات
 • متخصص گفتار درمانی
 • دستیار پزشک
 • پزشک اورژانس
 • پزشک متخصص اطفال
 • بینایی سنج
 • خرده فروش
 • مربی ورزشی
 • کارشناس روابط عمومی
 • کارمند آژانس مسافرتی
 • کارگزار بیمه
 • موسس سازمانهای خیریه
 • مجری ورزشی
 • مجری رادیو و تلویزیون
 • نقاش
 • مجسمه ساز
 • مدرس پرواز
 • نجار
 • کشاورز
 • جنگلبان
 • خدمه پرواز
 • منشی
 • مسؤول پذیرش
 • جواهر ساز
 • طراح داخلی
 • سرآشپز
 • پژوهشگر محیط زیست
 • بیولوژیست دریایی
 • زمین شناس
 • جانور شناس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه نزد تستاپ محفوظ است