ویژگیهای تیپ شخصیتی ENTJ

شناسنامه:

 • عنوان: فرمانده
 • توصیف: همه چیز عالی است، سر رشته امور در دست من است.
 • دسته بندی: منطق گرایان، مفهوم پردازان، دانش طلبان
تیپ شخصیتی ESTJ فرمانده

مشاهیر

ENTJ تیپ شخصیتی بیل گیتس

بیل گیتس

بنیانگذار مایکروسافت

ENTJ تیپ شخصیتی استیو جابز

استیو جابز

بنیانگذار اپل

ENTJ تیپ شخصیتی وارن بافت

وارن بافت

سرمایه گذار و میلیاردر آمریکایی

ENTJ تیپ شخصیتی جورج کلونی

جرج کلونی

بازیگر

ENTJ تیپ شخصیتی ادل

ادل

خواننده

ENTJ تیپ شخصیتی گری کاسپارف

گری کاسپاروف

قهرمان شطرنج جهان

ویژگی های شخصیتی :

ENTJ ها رهبرانی بزرگ و تصمیم گیرندگان و برنامه ریزان بسیار خوبی هستند. آنها به راحتی در همه چیز امکانات مثبت می بینند و از اینکه دیگران را راهنمایی کنند تا آنها به پنداره های خود صورت واقعیت بخشند، خوشحال می شوند. این اشخاص متفکرانی بسیار قدرتمند بوده و در کار برنامه ریزی از توانمندی فراوانی برخوردارند.
ENTJ ها در ارائه ایده های خود بسیار قدرتمند عمل می کنند و توانایی زیادی در توسعه و پیاده سازی سیستمهای جامع برای حل مشکلات سازمانی دارند. آنها از برنامه ریزی بلند مدت و هدف گذاری لذت می برند.

تیپ شخصیتی ENTJ

از آنجا که ENTJ ها به شدت منطقی و تحلیلگرا هستند، در انجام هر کاری که به استدلال و منطق نیاز دارد، موفقند. آنان بیش از هر چیز برای حقیقت ارزش قائل بوده و تنها با استدلال منطقی متقاعد می شوند. آنها به سرعت روشها و سیاستهای غیرمنطقی و ناکارآمد را تشخیص می دهند، به سادگی نقاط ضعف و اشکالات موجود در موقعیتهای مختلف را پیدا کرده و راه اصلاح آن را می یابند. تلاش آنان بر این است که به جای قبول سیستمها به شکلی که هستند، آنها را اصلاح کنند.

با تست شخصیت شناسی MBTI آشنا نیستید؟

آینده نگری و موفقیت

افرادی آینده نگرند که به شدت خواهان رسیدن به موفقیت بوده و تمایل زیادی دارند که در هر کاری موفق شوند. ENTJ ها از حل مسائل پیچیده لذت می برند و می خواهند در انجام هر کاری به سطح مهارت و استادی برسند. این اشخاص پیوسته بر آنند که بر دانش خود بیفزایند و لذا همواره به دنبال کسب دانش، توانمندی و مهارتهای لازم در سطح بالا هستند. همچنین از بسط دانش خود و انتقال آن به دیگران لذت می برند. در کار برنامه ریزی از سیاستی منظم استفاده می کنند و می خواهند درباره موضوعات جدید بررسی و تحقیق نمایند. آنها به نتایج آتی اعمالشان بیش از شرایط موجود امور توجه دارند.

ENTJ ها اشخاصی متفکر، فعال، پر انرژی، مطمئن و با صلاحیت هستند. آنها طبیعتا به جاهایی می روند که بتوانند در آن مسؤولیت داشته باشند و با استفاده از منابع به اهداف بلند مدت خود برسند. آنها اشخاصی با علم و اطلاع و آگاه هستند و دوست دارند در بحثهای روشنفکرانه شرکت کنند. ENTJ ها از اشخاصی که آنها را به مبارزه می طلبند استقبال می کنند و برای کسانی که این کار را نمی کنند، احترامی قائل نیستند.

رهبری

افراد با تیپ شخصیتی ENTJ رهبران ذاتی هستند، آن‌ها در ذهن خود احتمال چگونگی از میان برداشتن هرگونه چالش و مانعی را بررسی می‌کنند و خود را نسبت به رفع آن مسئول می‌دانند.

این تیپ ذاتا تمایل به رهبری دیگران دارد و به کمک توانایی خود در درک سریع پیچیدگی‌ها، دریافت حجم زیادی از اطلاعات بدور از احساسات و قضاوت‌های فوری و قاطعانه‌شان به خوبی از عهده این کار بر می‌آیند. آن‌ها به سرعت بر اوضاع مسلط می‌شوند و در صدر امور قرار می‌گیرند.

ENTJ ها اغلب توجه ویژه‌ای به کار و دستاوردهای شغلی خود دارند و زندگی آن‌ها به طور طبیعی با دنیای کسب‌وکار و فعالیت در محل کار پیوند خورده است.

دید بلندمدت و دورنمای وسیع :

آن‌ها مدام در حال مشاهده و زیر نظر گرفتن اوضاع برای یافتن و از میان برداشتن مشکلات بالقوه برای رسیدن به اهدافشان هستند. ENTJ ها در مشاهدات خود بسیار دقیق هستند و امور را از دورنمایی وسیع رصد می‌کنند. آن‌ها قابلیت ویژه‌ای در شناسایی و انتخاب طرح‌های کارآمد برای زیر و رو کردن یک سازمان ورشکسته و بازگرداندن آن به عرصه رقابت و موفقیت را دارند.

ایده‌های آن‌ها عمدتا به موفقیت ختم می‌شود. به دلیل تمایل ذاتیشان به رهبری، افراد با تیپ شخصیتی ENTJ اغلب توفیقات و دستاوردهای فراوانی را در دنیای تجارت کسب می‌کنند. آن‌ها هرگز از انجام مسئولیت‌ها و وظایف مربوط به کارشان خسته نمی‌شوند و قادرند پنداره‌های واضحی از روند پیمایش سازمان خود در ذهنشان بسازند. آن‌ها می‌دانند حرکت سازمانشان به کجا ختم می‌شود.

صریح و قاطع :

از نظر یک ENTJ افراد مجالی برای اشتباه کردن ندارند و دیدن اشتباهات تکراری از جانب دیگران، آن‌ها را به ستوه می‌آورد. آن‌ها کوچکترین تحملی برای ناکارآمدی از خود نشان نمی‌دهند و از آنجایی که به طور ذاتی با دیگران هم نوایی احساسی ندارند در صورتی که در چنین موقعیتی کاسه صبرشان لبریز شود برخوردهای صریح و قاطعانه نشان می‌دهند. افراد با این تیپ، صداقت و صراحت را به ملاحظه‌کاری و پنهان کردنِ‌ نظرات ترجیح می‌دهند.

تیپ شخصیتی ENTJ استیو جابز

ENTJ ها مانند بسیاری از تیپ‌های شخصیتی نمی‌توانند از دریچه‌ای غیر از دنیای ذهنی خودشان به مسائل نگاه کنند اما برخلاف سایر تیپ‌های شخصیتی به هیچ وجه تحمل تفاوت دیدگاه سایرین با نظر خودشان را ندارند.

ENTJ ها معتقدند همه باید مثل آن‌ها فکر کنند. این تیپ شحصیتی باید یاد بگیرد ارزش دیدگاه‌های سایرین را نیز درک کند. آن‌ها باید مراقبت از احساسات دیگران را به طور آگاهانه تمرین کنند و اهمیت حساس بودن نسبت به عواطف دیگران را درک کنند.

در صورتی که این تیپ به چنین آگاهی و خردی دست نیابد، در نظر دیگران، فردی سلطه‌جو، تهدیدکننده و زورگو جلوه می‌کند. این مسئله می‌تواند برای ENTJ هایی که اهمیت همکاری با دیگران را درک نکرده‌اند باعث مشکلاتی در روابط با سایرین شود.

مصمم و سریع در تصمیم گیری ها :

اراده و قدرت درونی بالای ENTJ ها بعنوان عاملی محرک و وادارنده، به آن‌ها در کسب دستاوردها یاری می‌رساند. گرچه گاهی همین قدرت درونی مسبب خودبزرگ پنداری ENTJ ها شده و یکپارچگی و صمیمیت آنان با دیگران را به مخاطره می‌اندازد.

لذا آن‌ها تلاش زیادی می‌کنند تا برای حفظ جایگاه خود نزد دیگران از این ویژگی‌ها اجتناب نمایند. آن‌ها افرادی مصمم، قاطع و شفاف هستند که از بیان صریح نظراتشان ابایی ندارند. ENTJ ها در تصمیم‌گیری سریع عمل می‌کنند و قادرند به سرعت نیات خود از تصمیماتشان را به سایرین بقبولانند و آن‌ها را توجیه نمایند.

در صورتی که آن‌ها کارکرد شهودی خود را به اندازه کافی رشد نداده باشند تصمیماتشان بسیار عجولانه و بدور از ارزیابی‌های معقول صورت می‌پذیرد. از سویی دیگر اگر کارکرد فکریشان به رشد کافی نرسیده باشد دیدگاه‌هایی ناموجه و خالی از منطق ارائه می‌کنند که در نتیجه آن، تصمیماتی بی پایه و اساس می‌گیرند.

در چنین مواقعی ممکن است حتی درک و دریافت صحیحی نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارند داشته باشند اما قادر به فهمیدن این‌که چه اقدامی باید براساس فهمشان از موقعیت صورت دهند نیستند و در نتیجه مجموعه اقداماتشان به سرانجامی مثبت راه نخواهد یافت.

مهارت های استدلالی و کلامی قوی :

ENTJ ها شیفته تعامل و برقراری ارتباط با دیگران هستند و بعنوان یک تیپ برونگرا از تمرکز بر وقایع بیرونی کسب انرژی و انگیزه می‌کنند.

در واقع برای یک ENTJ هیچ چیز دلپذیرتر و رضایت‌بخش تر از یک گفتگوی جذاب، هیجان‌انگیز و چالشی نیست. این تیپ خصوصا احترام ویژه‌ای برای افرادی قائلند که شجاعانه در برابر ENTJ ها قرار می‌گیرند و از نظراتشان دفاع می‌کنند.

اگر چه این مسئله در نگاه اول عجیب به نظر می‌رسد اما در هر صورت ENTJ ها به دلیل قدرت استدلالی قوی و مهارت‌های کلامی که دارند و از طرفی به دلیل اطمینان به درستی عقایدشان از هیچ بحث و مناظره‌ای شانه خالی نمی‌کنند. تا جایی که بسیاری از افراد-حتی با اعتماد‌به‌نفس بالا- ممکن است در بحث و گفتگو با ENTJ ها برای لحظاتی در مورد درستیِ گفتار و استدلال‌های خودشان دچار تردید شوند و در دام قاطعیتِ ENTJ بیفتند.

محل کار یا منزل

افراد با تیپ شخصیتی ENTJ دوست دارند محیط خانه‌شان مرتب و منظم باشد و مدیریت کارهای منزل به خوبی و درستی پیش رود. آن‌ها برای رشد و تربیت فرزندانشان اهمیت زیادی قائل‌اند و ساختار و مقررات مشخصی را برای آنان تعیین می‌کنند. افراد با این تیپ می‌خواهند فرزندانشان به مدارج بالای تحصیلی برسند.

آن‌ها به همان ترتیبی که در محل کار در راس امور قرار دارند دوست دارند شرایط مشابهی را در منزلشان نیز پیاده کنند و در منزل هم «رئیس» باشند. مناسب‌ترین زوج برای ENTJ کسی است که عزت نفس بالا و تصویر مثبتی از خود داشته باشد و همانند خود ENTJ ترجیح فکری داشته باشد تا بیشترین همپوشانی میان آن‌ها حاصل شود.

از طرفی به دلیل آن‌که توجه و تمرکز اصلی آن‌ها در وهله نخست روی امور شغلیشان می‌باشد لذا بسیاری از ENTJ ها ممکن است حضور موثری در منازلشان نداشته باشند یا حتی در صورت حضور فیزیکی همچنان ذهنشان مشغول اولویت‌های کاریشان باشد.

در صورتی که ENTJ ها به شکل مناسبی تعادل را در زندگیشان رعایت کنند، بطور طبیعی موهبت‌های فراوانی برای کسب موفقیت‌های فردی دارند. آن‌ها افرادی قاطع، مصمم، نوآور، خلاق و متفکرانی استراتژیک و با دید بلند مدت هستند و شخصیتی راسخ و پایدار دارند و قادرند با توانمندی‌های ذاتی خود به هر هدفی که می‌خواهند نائل آیند.

کارکرد اصلی ENTJ ها تفکر برونگرایانه (Te) و کارکرد کمکیشان شهود درونگرایانه است (Ni) که به کمک آن اطلاعات محیط اطراف را با در نظر گرفتن تصویر بزرگتر دریافت می‌کنند.

روابط با دیگران :

 • صادق، صریح و رک هستند. آنها تعهداتی دارند و صریحا از این تعهدات حرف می زنند.
 • اشخاصی را که به آنها علاقه مندند تشویق می کنند که به شکلی که در نظر آنها از همه مناسب تر است فعالیت کنند.
 • با شور و اشتیاق زندگی می کنند.
 • خوش خلق و خوی و در مواقعی جدی هستند.
 • از روابط به عنوان فرصت مناسبی برای یادگیری استفاده می کنند.
 • به حیثیت و موقعیت بها می دهند. بعضی از آنها دوست دارند شریک زندگی ای داشته باشند که آنها را در رسیدن به هدفهای زندگی شان یاری دهد.
 • به همسری احتیاج دارند که خود مختار بوده و از عزت نفس خوبی برخوردار باشد.
 • وقتی کاری مطابق میل آنها انجام نمی شود، صبر و شکیبایی خود را از دست می دهند.
 • می توانند مرعوب کننده، صریح و مستقیم باشند.
 • می توانند جنبه های ملایم خود را پنهان کنند تا خشن و زبر به نظر برسند.
 • در شرایط استرس و فشار با خود و با دیگران رفتاری پرخاش کننده دارند.

نقاط قوت :

 • به شدت مجذوب ایده‌ها و نظرات جذاب می‌شوند
 • افرادی بسیار پر شور و حرارت و با انرژی هستند
 • مسئولیت‌های زندگی و تعهداتشان به دیگران را بسیار جدی می‌گیرند
 • افرادی با انصاف‌اند که در هر لحظه به دنبال انجامِ آن‌چه درست است هستند
 • در مدیریت پول بسیار خوب عمل می‌کنند
 • افرادی صریح و صادق هستند، هیچ چیز را به بهانه نیازردنِ دیگران یا ترس و خجالت مخفی و پنهان نمی‌کنند
 • در صحبت‌هایشان از الفاظ واضح، سلیس استفاده می‌کنند و دیگران را در درک منظور خویش به دردسر نمی‌اندازند
 • رشد فردی و پیشرفت را در همه‌ زمینه‌های زندگی مورد تشویق و حمایت قرار می‌دهند
 • روابطی که تاریخ مصرفِ آن‌ها برایشان گذشته باشد را به راحتی ترک می‌کنند بدون این‌که در موردش افسوس بخورند
 • به خوبی قادرند از دشواری‌ها و مشکلاتِ پیش آمده مابینِ خود و دیگران تجربه اندوزی کنند
 • انتظارات و استانداردهای بسیار کمال‌طلبانه‌ای دارند (این مورد را می‌توان نقطه‌ ضعفِ آن‌ها نیز دانست)

نقاط ضعف :

 • تمایل و علاقه‌ آن‌ها به مُباحثه و گفتگوهای چالشی، ممکن است آن‌ها را افرادی پرخاشگر و نابهنجار جلوه دهد
 • رویکرد آن‌ها در گفتگوها «برنده-بازنده» است، بنابراین آن‌ها در یک گفتگو تمام تلاش خود را خواهند کر که «بازنده» نباشند
 • گوش دادن به حرف‌های دیگران گاهی برای آنان دشوار است
 • اغلب ایده‌ها و نظراتِ متفاوت با عقیده‌ خودشان را به صراحت نقد می‌کنند و در برابر آن‌ها موضع می‌گیرند
 • ممکن است گاه توقعات و انتظاراتِ نامعقول و به شدت کمال‌طلبانه‌ای از دیگران داشته باشند
 • به طور طبیعی نسبت به عواطف سایرین آگاه نیستند و ممکن است در مواقعی نسبت به آن بی توجه باشند
 • ممکن است ابراز محبت و صمیمیت در بعضی مواقع برای آن‌ها دشوار باشد و دقیقا ندانند باید چکار کنند از همین رو رفتارشان در این موقعیت‌ها نامتعارف به نظر می‌رسد
 • رفتارِ آن‌ها ممکن است در نظر دیگران برتری‌طلبانه و تهدیدآمیز جلوه کند
 • تمایل دارند همیشه در راس امور باشند و در هر موقعیتی بر مسند ریاست تکیه کنند
 • کوچترین صبر و تحملی در برابر به هم ریختگی، بی‌نظمی و ناکارآمدی ندارند
 • ممکن است خیلی دیر متوجه نیاز دیگران به تعریف و تمجید شوند و در مواقع ضروری آن‌ها را تحسین نکنند
 • گرایش به کنترل کردن دیگران دارند

در محل کار

ENTJ در محل کار
 • دوست دارند مسئول باشند، اغلب مشاغل سرپرستی، مدیریت و رهبری را بر عهده دارند. آنها مایل هستند که مسؤول بهره برداری از توانایی های ویژه خود باشند.
 • ENTJ ها برای رهبری و بنیان نهادن سازمانها بسیار مناسب بوده و رهبرانی موفق هستند.
 • موانع را به عنوان چالش در نظر می گیرند. آنها این توانایی را دارند که مشکلات سازمان را آشکارا شناسایی کرده و راه حل هایی ابتکاری برای کوتاه مدت یا بلند مدت، بسته به نیاز سازمان ارائه کنند.
 • برای رسیدن به اهدافشان به روشهای استراتژیک توجه می کنند.
 • حقایق و استراتژیها را از قبل سازماندهی می کنند و دوست دارند که کارهایشان زودتر از زمان مقرر تمام شود.
 • عدم کارایی را دوست ندارند، از نداشتن قاطعیت و صلاحیت بیزارند.
 • رقابت جو هستند. اغلب معتاد به کار می باشند.
 • دوست دارند با اشخاص قوی، مستقل و نتیجه گرا کار کنند.
 • بدون وجود دلیل منطقی تسلیم نمی شوند.
 • دوست دارند عهده دار امور و تصمیم گیرنده باشند. مایل نیستند از دیگران دستورالعمل و راهنمایی بگیرند، مگر آن که آن شخص از دانش و صلاحیت بیشتری برخوردار باشد.
 • برای مسائل راه حلهای منطقی ارائه می دهند. دوست دارند با دستورالعملها و راهنماییهای روشن و واضح کار کنند.

ویژگی های کلی در تیپ شخصیتی ENTJ در محل کار:

 • به‌دنبال این هستید که ایده‌های تئوریک را عملی کنید و آن‌ها را به نتیجه برسانید
 • به دانش و معلومات اهمیت فراوانی می‌دهید
 • تمرکزتان معطوف به آینده و رخدادهای احتمالی آن است
 • رهبران ذاتی و طبیعی هستید
 • نسبت به ناکارآمدی و بی‌کفایتی کوچکترین تحملی ندارید
 • دوست‌دارید امور در چرخه‌ای منظم و ساختاریافته در گردش باشند
 • مهارت‌های ارتباطی و کلامی بسیار بالایی دارید
 • از انجام کارهای یکنواخت و با جزئیات زیاد بیزارید
 • اعتماد به‌نفس بالایی دارید
 • قاطع و مصمم هستید

نقاط قوت کاری :

 • توانایی حل خلاق مسائل
 • توانایی مدیریتی سطح بالا
 • درک مسائل پیچیده
 • توانایی دیدن همه امکانات و احتمالات موجود
 • میل و انگیزه زیاد برای موفق شدن
 • اخلاق کاری قوی و تعریف معیارهای سطح بالا
 • توانایی ایجاد سیستمها و الگوها برای رسیدن به اهداف
 • شجاعت شروع کار و حرکت به سوی هدف
 • تصمیم گیری منطقی
 • راحت بودن با تکنولوژی

نقاط ضعف کاری :

 • تصمیم گیری عجولانه
 • عدم علاقه به جزئیات
 • نداشتن رفتار سیاستمدارانه و دیپلماسی لازم
 • توجه افراطی به کار و عدم توجه کافی به روابط خانوادگی
 • عدم علاقه به بررسی تصمیمات گرفته شده
 • عدم توجه کافی به قدردانی از همکاران و کارکنان
 • ناشکیبایی با افرادی که به سرعت آنها، درک و کار نمی کنند

رضایت شغلی :

برای یک ENTJ رضایت شغلی یعنی:

 • امکان رهبری و ریاست داشته باشد و کنترل امور به دست وی باشد، سیستمهای عملیاتی یک سازمان را سازماندهی کند تا به اهداف خود برسد.
 • بتواند برنامه ریزی استراتژیک بلند مدت داشته باشد و روشهایی ابتکاری و منطقی برای حل انواع مسائل ارائه دهد.
 • محیط کار به خوبی سازمان یافته باشد، جایی که او و دیگران در یک محدوده معین با خطوط راهنمای مشخص کار کنند.
 • کار به نوعی باشد که باعث کنجکاوی وی شود و به او امکان دهد با مسائل پیچیده و اغلب دشوار کار کند.
 • فرصت کار با اشخاص هوشمند، خلاق و هدفمند و لایق و توانمند وجود داشته باشد.
 • بتواند در محدوده سازمان رشد کرده و بر صلاحیتهای خود بیفزاید.
 • کار جالب و چالش برانگیز باشد و حالت رقابت آمیز داشته باشد، جایی که دیگران موفقیتهای او را ببینند.
 • امکان هدف گذاری برایش وجود داشته باشد و شرایطی فراهم آورد که او و دیگران به هدف اصلی سازمان فکر کنند.
 • این امکان را داشته باشد که دیگران را اداره و مدیریت کند، از معیارهای منطقی استفاده کرده و از توانمندیهای دیگران بهره گیرد.

نقاط ضعف شخصیتی :

این تیپ شخصیتی از آن جهت که می خواهد به سرعت به دنبال چالش های بزرگ تر برود، گاه با عجل تصمیم گیری می کند. اگر آنها گهگاه از سرعت خود بکاهند فرصتی پیدا می کنند که تمامی اطلاعات مربوطه را به دست آورند و به جنبه های عملی کاری که می کنند توجه نمایند.

از آنجا که ENTJ ها با زندگی برخورد منطقی دارند، می توانند سخت گیر، رک و ناشکیبا باشند و احساسات دیگران را به راحتی قبول نکنند. این تیپ شخصیتی ممکن است بسیار مشاجره کننده و اهل بحث باشد، از این رو نزدیک شدن به آنها دشوار است. آنها معمولاً متوجه مفاهیم توصیه های دیگران نمی شوند. این اشخاص به جای آن که خود بخود حالت انتقادی بگیرند، باید به صحبت اطرافیان خود گوش بدهند و از اینکه آنها اظهار نظر می کنند، از آنها تشکر و قدردانی به عمل آورند.

ENTJ ها نیازمند کوششی آگاهانه هستند تا قبل از اینکه خواسته ها ونظرات خود را فوراً اجرا کنند به نقطه نظرهای دیگران گوش فرا دهند.
تیپ شخصیتی ENTJ ها فرصت چندانی برای تحمل احساسات خود و دیگران را ندارد. وقتی به احساسات خود بها نمی دهند، ممکن است به لحاظ احساسی واکنشهای بی تناسب نشان دهند. بخصوص اگر ببیند که کسی صلاحیت آنها را زیر سوال می برد، به لحاظ احساسی آزرده خاطر می شوند. ممکن است در این زمان به موقعیتهای به ظاهر بی اهمیت واکنشهای تند و جدی نشان دهند. اگر ENTJ ها بیشتر به احساسات خود دقیق شوند، می توانند موفق تر ظاهر گردند چه بسا این تیپ شخصیتی از آن چه در واقع نشان می دهد کاستی های بیشتری داشته باشد. این اشخاص اگر از دیگران کمکهای منطقی بگیرند موفق ترند.

اوقات فراغت :

ENTJها برای هر کاری دنبال برنامه بهتری می گردند. مانند سایر شئونات زندگی، تفریح و فراغت هم باید هدفی را جستجو کند. دوست دارند در برنامه هایی شرکت کنند که با اشخاص در تبادل سودمند قرار بگیرند. بعضی از آنها ترجیح می دهند کار را با تفریح ادغام کنند. مثلا با مشتریان خود فوتبال بازی می کنند.

 

پیشنهادات :

 • از تحت فشار گذاشتن دیگران، به اندازه ای که خودتان را تحت فشار می گذارید، خودداری ورزید. بیاموزید که به قدر کافی خوب است یعنی چه. بگذارید بعضی اوقات کارها به شکلی که هستند باقی بمانند.
 • همه روزه فرصتی را به تفریح و استراحت اختصاص بدهید. از تکنیکهای مراقبه یا کاستن از استرس استفاده کنید.
 • سعی کنید نیازهای عزیزانتان را پیش بینی کنید. از دیگران سوال کنید که برایشان چه می توانید انجام بدهید.
 • وقتی به خانه بر می گردید نیازتان به کنترل دیگران را کنار در بگذارید و وارد منزل شوید.
 • انتقاد را به حساب اینکه دیگران می خواهند شما را کنترل کنند نگذارید.
 • اگر کسی شما را به مبارزه می طلبد، قبل از اینکه واکنشی نشان دهید، ببنید چه منظوری دارد.
 • متوجه تاثیر خود روی دیگران باشید. بیش از اندازه مطمئن ظاهر نشوید، پر خاشگری بیش از اندازه نداشته باشید.
 • به توصیه های از روی عقل سلیم، توجه داشته باشید. وقت بگذارید و اطلاعات تازه بدست آورید. قبل از تصمیم گیری به جنبه های مختلف توجه کنید.
 • از لحظه اکنون لذت ببرید.
 • توجه داشته باشید که هر کس استعدادی دارد. به استعدادهای دیگران به اندازه کافی توجه کنید.
 • بیاموزید که گهگاه مصالحه کنید و از در سازش بر آیید. مذاکره کنید تا همه به بخشی از خواسته های خود برسند.
 • به نقاط قوت خود یعنی اطلاعات وسیع، سازمان یافته، کار آمد، عینی، قاطع، مطمئن، نوآور و دارای مهارتهای رهبری و برنامه ریزی توجه داشته باشید.
 • رمز موفقیت یک ENTJ آرام بودن، توجه به جزئیات، توجه به خواسته ها و نیازهای دیگران است.

سایر تیپ های شخصیتی

ESTJ-ناظر
ENFJ-مربی
ESFJ-حامی
ESTP-متقاعد کننده
ENFP-وکیل
ESFP-بازیگر
INTP-مهندس
INTJ-برنامه‌ ریز
INFP-خلاق
INFJ-محرم راز
ISTP-صنعتگر
ISTJ-بازپرس
ISFP-هنرمند
ISFJ-مدافع

مشاغل پیشنهادی

 • رهبران اجرایی سازمان
 • کارآفرین
 • مشاور رایانه
 • مدیر کسب‌وکار (MBA)
 • رئیس دانشگاه
 • استاد دانشگاه
 • مأمور بیمه
 • مدیر ارشد
 • مدیر داخلی
 • مدیر فروش
 • مشاور مدیریت
 • مدیر پروژه
 • مدیر برنامه
 • مدیر تبلیغات
 • مدیر دانشگاه و دانشکده
 • مدیر رستوران
 • مدیر هتل
 • مدیر خرده فروشی
 • کارگردان تئاتر
 • کارشناس و مدیر بازاریابی
 • کارشناس و مدیر روابط عمومی
 • روزنامه نگار، گزارشگر و خبرنگار
 • مجری رادیو و تلویزیون
 • تهیه کننده
 • تحلیلگر اخبار
 • مدیر مالی
 • اقتصاددان
 • واسطه اوراق بهادار، بورس و سهام
 • تحلیلگر اقتصادی
 • سرمایه گذار
 • مشاور تجاری
 • مشاور مدیریت
 • مشاور تحصیلی
 • مشاور شغلی
 • مشاور امور سیاسی
 • معاون حقوقی
 • وکیل
 • قاضی
 • روانشناس
 • روانپزشک
 • مهندس شیمی
 • مهندس پزشکی
 • کارشناس امور سیاسی
 • مهندس محیط زیست
 • پاتولوژیست
 • خلبان
 • مدیر پروژه
 • کارشناس و مدیر شبکه
 • کارشناس و مدیر بانکهای اطلاعاتی
 • تحلیلگر سیستمها
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه نزد تستاپ محفوظ است