ازدواج نکرده اید که طلاق بگیرید

ازدواج-طلاق

شما ازدواج نکرده‌ اید که طلاق بگیرید

طلاق از جمله معضلاتی می باشد که در حال حاضر افراد جامعه جهانی با آن روبرو می هستند؛ که در مقابل این معضل می توان با آگاهی و شخصیت شناسی و دریافت مشاوره های مربوطه ایستاد و از آسیب تیز و برنده جدایی در امان ماند. از یاد نبرید که قهر و آشتی نمک زندگی می باشد.

ازدواج

تشکیل زندگی مشترک و ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی می باشد که می توان گفت یکی از حساس ترین گام هایی می باشد که افراد در زندگی خود برمی دارند. محافظت از زندگی مشترک کار بسیار آسانی نیست و با توجه به فشارهای مالی زوج ها درگیر مسائل و مشکلات بسیاری در زندگی زناشویی می شوند و بر این اساس شاهد افزایش طلاق در جامعه جهانی شده ایم؛ که سرچشمه این فاکتور عدم آگاهی از راه های درست و صحیح طی کردن زندگی مشترک می باشد که در اوایل زندگی و روزهای اول ازدواج باید پایه های زندگی مشترک را قوی ساخت و در مقابل تمامی سختی ها و مشکلات با اعتماد به نفس و بدون احساس ضعف مقابله کرد.

ازدواج و طلاق

طلاق

افزایش نرخ طلاق از جمله معضلات اجتماعی است و از جمله مسائل اضطراب آور در میان زوج ها و جوانان می باشد. زندگی مجموعه ای از لذت ها و تلخی ها، افتادن ها و برخاستن ها، خواب ها و بیداری ها می باشد و باید دانست که همواره امور زندگی بر وفق خواسته ها و میل افراد صورت نمی پذیرد. به هیچ وجه نمی توان خانواده ای را که بدون داشتن اختلاف سلیقه و نظر پیدا کرد چرا که هر انسانی سلیقه و ذوق منحصر به فردی را دارا می باشد. اما زمانی که عشق وارد زندگی انسان ها می شود و خواستار تشکیل زندگی هستند در این صورت بایستی برای دستیابی به آرامش سلیقه ها و خواسته هایشان را به هم نزدیک کنند و در سایه توافق ها با داشتن زندگی آرامی با یکدیگر سازگاری داشته باشند و از این طریق در را بر روی تمامی اختلاف ها، تنگ نظری، بی توجهی و خودخواهی خواهید بست.

ازدواج،طلاق

ازدواج نکرده ایم که طلاق بگیریم

افراد پس از تشکیل زندگی مشترک با معضلات متفاوتی می توانند روبرو شوند که باید بدانند هرگونه مشکل و معضلی که در زندگی مشترک به وجود می آید عامل جدایی نخواهد بود و همواره باید این جمله را برای خود یادآوری کنند که، ازدواج نکرده ایم که طلاق بگیریم. باید دانست که طلاق حل کننده مشکلات نخواهد بود بلکه شروع یک ویرانی و معضل جدید در زندگی شما خواهد بود. برخی از زوجین طلاق را راهی برای فرار از مشکلات می دانند در حالی که نابود کردن یک زندگی اثرات جبران ناپذیر بسیاری بر اعضای خانواده خواهد گذاشت. پس از ازدواج و در مراحل اولیه زندگی زمانی که احساس شود با عقاید غیرتفاهم و مشکلاتی سخت روبرو می باشید، قبل از رسیدن به بن بست بایستی به مشاوران متخصص در این خصوص مراجعه کنید و به روشی غیر از جدایی برای رسیدن به آرامش و نجات زندگی خود فکر کنید.

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره روشی بسیار موثر و راهکاری مورد تایید برای زن و شوهرها می باشد که می توانند در مراحل سخت زندگی با دریافت مشاوره هایی موثر از  جدایی پیشگیری کنند. شخصیت شناسی موضوعی می باشد که مشاوران قبل از ازدواج آن را برای زوجین گوشزد می کنند چرا که از این طریق می توان با اطلاعات گسترده ای از اخلاق و شخصیت فرد مقابل وارد زندگی زناشویی شد و گام های درستی در زندگی برداشت و در نتیجه بسیاری از مشکلات را ریشه کن کرد و با جدایی روبرو نشد. شما با شناخت تیپ شخصیتی فرد می توانید بسیاری از مشکلات زندگی خود را بهبود بخشید. همواره در یاد داشته باشید که قهر و آشتی نمک زندگی مشترک است و به هیچ وجه نباید نهایت این قهر و آشتی ها به طلاق سوق داده شود و زوجین می توانند با شخصیت شناسی درست از یکدیگر از آسیب تیغ تیز این دعواها در امان بمانند.

آزمونهای مرتبط

تستاپ سنجش افسردگی BID II

تست سنجش افسردگی (BDI-II)

آزمون افسردگی بک، یکی از معتبرترین آزمون های تشخیصی برای ارزیابی شدت و علائم افسردگی (در دوسط ح روانی و جسمانی) در نوجوانان و بزرگسالان(گروه سنی ۱۳ سال به بالا) می باشد.

تست نئو فرم بلند

تست نئو فرم بلند

آزمون آنلاین نئو (NEO PI-R) یکی از آزمون های معتبر نئو است.این آزمون ویژگی های شخصیتی بهنجار را در توزیع طبیعی اندازه می گیرد.

آزمون شخصیت شناسی MBTI

تست شخصیت شناسی MBTI

آزمون آنلاین MBTI ، پرسشنامه ای است که هدف از طراحی آن، اندازه‌گیری ترجیحات فرد در فهم دنیا و چگونگی تصمیم‌گیری است