چگونه با استخدام صحیح کارمندان، کاهش هزینه ایجاد کنیم؟

استخدام کارمندان جدید برای هر شرکت و سازمانی، به یکی از مهمترین مراحل تبدیل شده است که دارای هزینه می باشد. بیشترین مخارج سالیانه برای هر شرکت و سازمانی را می توان، استخدام کارمند دانست. به طور کلی هزینه هایی که برای استخدام کارمندان صرف می شود را می توان، ثبت آگهی استخدام، برگزاری آزمون استخدامی، مصاحبه، آموزش و بررسی رزومه ها دانست. حال با استفاده از راهکارهای اصولی و صحیح می توان این مخارج را تا حدی کاهش داد. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه استخدام کارمندان و روش کاهش هزینه استخدام آشنا کنیم.

کاهش هزینه استخدام از طریق تست شخصیت شناسی

نحوه استخدام کارمند و هزینه های ناشی از استخدام

هر مجموعه ای برای شروع فعالیت به کارمند برای انجام امور روزانه نیاز دارد که باید به صورت اصولی استخدام کارمندان را انجام دهد. استخدام کارمند برای هر شرکت و سازمان از ملزومات می باشد که روند جذب یک کارمند برای سازمان های مختلف، متفاوت می باشد. حقوق کارمندان یکی از مهمترین مخارج یک شرکت است که تنها هزینه مربوط به کارمند محسوب نمی شود. هزینه استخدام از همان ابتدا که تصمیم به جذب نیروی جدید گرفته می شود، شروع خواهد شد.

استخدام کارمندان معمولا از طریق آگهی استخدامی و نمایشگاه های شغلی یا معرفی دوستان و آشنایان صورت می گیرد. مخارجی که برای استخدام یکی کارمند باید صرف شود، شامل درج آگهی در رسانه های نوشتاری و شنیداری، برگزاری آزمون های استخدامی، مصاحبه، بررسی رزومه کارمند، آموزش اولیه در صورت نیاز و حقوق دوره آزمایشی می باشد. بنابراین هر سازمان یا شرکتی که قصد جذب نیروی کار جدید را دارد، طبق چارت جذب کارمند شرکت باید برای استخدام کارمند، مبلغی را پرداخت نماید.

راهکارهای کاهش هزینه استخدام کارمندان

به طور کلی هزینه استخدام نیروی کار جدید بسیار بالا می باشد و اگر چنانچه در مرحله استخدام کارمند، روند استخدامی به اشتباه صورت گیرد، مخارجی را در آینده روی دست شرکت ها و سازمان ها خواهد گذاشت. بنابراین اکثر سازمان ها به دنبال راهکارهایی جهت کاهش مخارج استخدام کارمندان بدون تاثیر منفی بر سوددهی شرکت می باشند. در ادامه برخی از راهکارهای پایین آوردن هزینه استخدام کارمندان را بیان خواهیم کرد:

 بهتر است به منظور استخدام کارمند از متقاضی، تست شخصیت شناسی MBTI گرفته شود تا نوع برقراری ارتباط با دیگران، ترجیحات فرد در محل کار و تمایلات فرد در گذراندن اوقات فراغت مشخص شود. این تست به نوعی میزان بازدهی فرد برای آن پست را تعیین می نماید.

به جای استخدام کارمند از روش برون سپاری امور کاری و پروژه ها استفاده نمایید. به عنوان مثال از افراد واجد شرایط برای بازاریابی و فروش محصولات به صورت دورکاری استفاده کنید.کاهش هزینه استخدام از طریق تست شخصیت شناسی

در هنگام استخدام کارمند، اولویت را بر چند منظوره بودن تخصص فرد مورد نظر معطوف کنید یا برای پست های مختلف و تخصصی، از افراد ماهر استفاده کنید. همچنین می توانید با صرف مبلغی برای آموزش، افرادی را برای چند منظوره بودن آماده کنید. افزایش ساعت کار روزانه و در نتیجه کاهش روزهای کاری هفته، سبب تعطیلات آخر هفته و رضایت کارمند خواهد شد و به نوعی صرفه جویی در مخارج را به دنبال خواهد داشت. کارمندان متخصص و با تجربه خود را حفظ کنید. با استفاده از روش هایی مانند حقوق و مزایای رقابتی، در نظر گرفتن پاداش، فراهم کردن فرصت رشد و آموزش پیوسته برای کارمندان می توانید در حفظ کارمند خود موفق باشید.

با توجه به هزینه های سرسام آور استخدام کارمند جدید، بنابراین با استفاده از نکات ذکر شده، می توانید تا حد زیادی مخارج شرکت یا سازمان را کاهش دهید.

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =