شغل مناسب افراد خجالتی

شغل مناسب افراد خجالتی چیست ؟

شغل مناسب افراد خجالتی

شغل مناسب افراد خجالتی

همه ما به دنبال شغل مناسب خود هستیم. از دید بسیاری از افراد شغلی خوب است که با روحیات ما سازگار باشد. اما چالش این جا است که چگونه این شغل را پیدا کنیم؟ چگونه بدانیم روحیات ما چگونه است؟ بیشتر افراد چون اول از خود شناختی ندارند در انتخاب و تصمیم گیری های خود اشتباه می کنند. برای مثال یکی از روش هایی که شما می توانید خود را بهتر بشناسید آزمون های آنلاین در حوزه های روانشناسی است. یکی از آزمون هایی که می تواند در این جا افراد را کمک کند تست دیسک می باشد.

تست دیسک یک تست رفتارشناسی است که افراد می توانند با انجام این تست، مدل رفتاری خود را پیدا کنند و متناسب با آن به دنبال شغل مورد نیاز خود باشند.

بسیاری از افراد بارها در یک شغلی استخدام شده اند اما بعد از مدتی متوجه شده اند که متناسب با خلق و خوی آن ها نیست. در نتیجه شغل خود را ترک کردند و همین امر باعث شده است افراد دچار ناامیدی شوند.

تست دیسک چه کمکی در پیدا کردن شغل به افراد می کند؟

تست دیسک در حالت کلی به افراد کمک می کند تا خودشناسی خود را افزایش دهند در این صورت می توانند به راحتی تصمیم گیری کنند. همچنین تست دیسک مشخص می کند چه چیزهایی به شما انگیزه می دهد. و مهارتهای فروش قوی تری را با شناسایی و پاسخ به سبک های مشتری ایجاد می کند.

تست دیسک به طور کلی نشان دهنده چهار مولفه اصلی (تسلط گرایی، تاثیرگذاری، ثبات گرایی و وظیفه گرایی است.

بسیاری از افراد بعد از انجام دادن این تست متوجه این می شوند که درون گرا و خجالتی هستند. به همین دلیل این افراد تصور می کنند چون فردی خجالتی هستند برایشان شغل کمتری وجود دارد اما این گونه نیست.

آزمون دیسک برای انتخاب شغل

شغل مناسب افراد خجالتی :

مدیر حسابداری:

افراد خجالتی و افراد درون گرا معمولا کارهایی مانند تجزیه تحلیل کردن اطلاعات، انجام گزارشات اقتصادی و کارهای امنیتی حسابرسی را انجام می دهند. البته توجه داشته باشید که مدیران حسابداری همچنین روی کارهای دیگر پرسنل نظارت دارند.

شغل مناسب افراد خجالتی

رفتاردرمانی:

افراد خجالتی با بیمارانی کار می کنند که دچار بیماری های ذهنی و اختلالات روحی مانند افسردگی، اضطراب هستند. رفتار درمان ها با چالش ها و سختی های بیماران درگیر هستند و رفتار آن ها را در طول زمان دچار تغییر و تحول می کنند.

شغل مناسب افراد خجالتی

مدیر محتوا:

افراد خجالتی می توانند مدیران محتوایی خوبی باشند. این افراد ترجیح می دهند بیشتر مطالعه کنند و درباره سازمان شما محتوای مناسب ایجاد کنند.

شغل مناسب افراد خجالتی

اقتصاددان ها:

اگر توجه داشته باشید افرادی که نیاز خاصی به داشتن مهارت در برقراری ارتباط با دیگران ندارند اقتصاددان ها هستند. این افراد بیشتر گزارشات اقتصادی خود را آماده می کنند و یا طرح هایی ایجاد می کنند تا مشکلات اقتصادی مربوط به تولید و توزیع کالاها و خدمات یا سیاست های پولی و مالی را توضیح دهند. به همین دلیل افراد خجالتی و درونگرا می توانند جز اقتصاددان ها باشند.

شغل مناسب افراد خجالتی

محقق:

محققان نیز معمولا سرشان به کار خودشان گرم است و نیازی به سر و کله زدن با انسان ها ندارند.  آن ها معمولا اسناد و مدارک مختلف را بررسی می کنند و گاهی اوقات نیز مطالبی را ارائه می دهند و در اختیار عموم می گذارند.

مکانیک:

مکانیک شغل کاملا فنی مخصوص مردان خجالتی و درونگرا می باشد. این افراد نیازی به تعاملات مختلف با انسان ها ندارند و آن ها باید با ابزار و سیستم های مختلف ماشین کار کنند.

شغل مناسب افراد خجالتی

مدیر فضای مجازی:

کار این افراد برنامه ریزی و ایجاد راه هایی برای بهبود فضای مجازی می باشد . این افراد معمولا اقدام به تولید محتوا در این فضاها می کنند یا این که محتوا ها را بررسی می کنند . کار آن ها و ارتباطشان با افراد در فضای مجازی هرگز دیداری نیست و فقط از طریق همان فضای مجازی انجام می شود.

آزمونهای مرتبط

تست رفتارشناسی دیسک

تست مدل رفتاری دیسک (DISC)

دیسک یکی از محبوب ترین تست های رفتارشناسی است و کاربردهای زیادی در زمینه های توسعه فردی،خانوادگی،شغلی و سازمانی دارد.مهم ترین مزیت آزمون دیسک نسبت به آزمون های دیگر سادگی این آزمون است.

تست نئو فرم بلند

تست نئو فرم بلند

آزمون آنلاین نئو (NEO PI-R) یکی از آزمون های معتبر نئو است.این آزمون ویژگی های شخصیتی بهنجار را در توزیع طبیعی اندازه می گیرد.

mbti

تست شخصیت شناسی MBTI

آزمون آنلاین MBTI ، پرسشنامه ای است که هدف از طراحی آن، اندازه‌گیری ترجیحات فرد در فهم دنیا و چگونگی تصمیم‌گیری است