با هوش چندگانه گادنر مبتنی بر توانمندی های خاص خود اقدام کنید

تست شخصیت شناسی DISC
هوش هیجانی بار-ان
تست هوش چندگانه گاردنر

در تست هوش چندگانه گاردنر انواع مختلفی از هوش افراد مورد سنجش قرار می گیرد.تست هوش هیجانی گاردنر توانایی فرد را در هشت رده تقسیم بندی می کند و در آخر در تست مشخص می شود فرد در کدام هوش توانایی دارد.سنجش افراد به وسیله تست سنجش گاردنر اولین بار توسط هوارد گاردنر مطرح شد

هوش هیجانی بار-ان
Slider

با هوش هیجانی چندگانه گادنر مبتنی بر توانمندی های خاص خود اقدام کنید

در تست هوش چندگانه گاردنر انواع مختلفی از هوش های افراد مشخص می شود. تست هوش چندگانه گاردنر توانایی ذهنی افراد را به هشت دسته تقسیم می کند. در گزارش تست هوش گاردنر مشخص می شود فرد در کدام هوش چقدر توانایی دارد.

سنجش افراد از طریق تست هوش گاردنر اولین بار توسط هوارد گاردنر صورت گرفت. گاردنر نظریه خود را اولین بار در کتاب قاب های ذهنی ارائه کرد. گاردنر معتقد بود همه افراد انواع مختلف هوش دارند. گاردنر در کتاب خود هشت هوش را معرفی نمود. از همین رو به آن تست هوش چندگانه گاردنر، تست گاردنر و تست هوش هشتگانه گاردنر می گویند. گاردنر در تئوری خود معتقد است هر فردی دارای سطوح متفاوتی از هوش های چندگانه است.

تست هوش گاردنر چیست؟

طبق نظریه تست هوش گاردنر، برای بدست آوردن تمام استعدادهای یک فرد نباید تنها به بررسی ضریب هوشی و آی کیو فرد پرداخت. گاردنر بر این باور است که افراد دارای هوش های مختلف دیگری هستند که باید آن ها هم سنجیده شوند.

در سالهای اخیر بسیاری از متخصصان آموزشی، کلاس های خود را بر اساس این روش طبقه بندی می کنند و آموزش می دهند. زیرا هر فردی با هر هوشی نوع خاصی از تدریس را می طلبد. همچنین فرد با آزمون هوش چندگانه گاردنر می تواند شغل مورد نظر خود را انتخاب کند

چرا باید هوش چندگانه گاردنر را انجام دهیم؟

تست هوش گاردنر به شما کمک می کند تا میزان هر یک از هوش های خود را بسنجید. این تست درصد هوش های مختلفی را در شما نشان می دهد. این هوش ها عبارتند از: هوش منطقی، هوش فضایی،  هوش موسیقیایی، هوش بدنی، هوش میان فردی، هوش درون فردی، هوش کلامی و هوش طبیعت گرا است.

با توجه به این تست فرد می تواند شغل مناسب خود را پیدا کند در این صورت فرد می تواند احساس رضایت بیشتری نسبت به کاری که انجام میدهد داشته باشد. در این تست ویژگی های فرد بر اساس استعدادهای او مشخص می شود. به وسیله تفسیر نتیجه تست هوش گاردنر شما به استعداد اصلی خود بیشتر پی می برید.

تست هوش گاردنر چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

هوش موسیقیایی

هوش موسیقیایی با درک بالا نسبت به صداها، ریتم ها، آهنگ ها و موسیقی ارتباط دارد. افرادی که دارای هوش موسیقیایی هستند در شناخت زیر و بم صدا توانمندند. این می تواند سرعت یادگیری آوازخواندن، نوازندگی و آهنگسازی را در این افراد سرعت ببخشد.

هوش چندگانه گاردنر

هوش منطقی ریاضی

این قسمت از هوش با منطق، استدلال و درک اعداد و تفکر مرتبط است. افراد با هوش بالای منطق ریاضی توانایی بالایی در درک اصول زیربنایی مسائل و روابط پیچیده دارند.

هوش منطقی و ریاضی تست هوش چندگانه گاردنر

هوش طبیعت گرا

افرادی که هوش طبیعت گردی در آن ها بالا است بیشتر با طبیعت هماهنگ هستند و اغلب علاقه مند به پرورش، کاوش در محیط و یادگیری در مورد سایر گونه ها هستند. این افراد حتی از تغییرات نامحسوس در محیط خود آگاه می باشند.

هوش طبیعت گرا در هوش گاردنر

هوش بین فردی

کسانی که هوش بین فردی قوی دارند، در درک و تعامل با افراد دیگر خوب عمل می کنند. این افراد در ارزیابی احساسات، انگیزه ها، تمایلات دیگران مهارت دارند.

هوش بین فردی در گاردنر

هوش بدنی- جنبشی 

افرادی که در این هوش نمرات الیی دارند در انجام حرکات بدن، کنترل و حفظ تعادل جسمانی عملکرد مطلوبی دارند. این افراد هماهنگی چشم و دست بالایی داشته و این هوش باعث می شوند بتوانند حرکات فیزیکی پیچیده را به خوبی انجام دهند

هوش بدنی

هوش تجسمی

افراد  با هوش بالای در این بخش در تجسم چیزها و پدیده ها توانایی بسیار بالایی دارند.این افراد معمولا در جهت یابی، استفاده از نقشه ها، درک نمودارها، تصاویر و فیلم ها عملکرد بالایی دارند.

هوش کلامی/زبانی 

این افراد قابلیت خوبی در درک کلمات و زبان ها دارند. این افراد معمولا در خواندن، نوشتن، گفتن داستان ها و به یاد آوردن کلمات توانایی بالایی دارند.

هوش درون فردی

افرادی که هوش درون فردی بالایی دارند نسبت به احساسات، هیجان ها و انگیزه های خد آگاهی خوبی دارند. این افراد از خود اندیشی، رویاپردازی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود لذت می برند.

آزمون آنلاین دیسک

هوش چندگانه گاردنر

آزمون‌های مرتبط

تست mbti
neo pi-r