چگونه استعدادهایمان را کشف کنیم؟

life-skills-tree.jpg

وقت آن است که دوباره به استعداد هایتان فکر کنید. استعدادها ممکن است هنری یا فنی، ذهنی یا فیزیکی، شخصی یا اجتماعی باشند. استعدادهای شما لازم نیست که سودآور، مفید و یا متعارف باشند؛ مهم آنست که آنها همیشه برای شما و بخشی از چیزی خواهند بود که شما را می سازد.

یاد بگیرید که استعداد های خود را در مکان های مناسب جستجو کنید و از این استعدادها، مهارت ها و توانایی هایی برای انجام کارها، بسازید؛ اما گام برداشتن خلاقانه در مورد آنها، می تواند به شما کمک کند تا توانایی های طبیعی و استعدادهای ذاتی خود را کشف کنید.

از انتظار برای ظاهر شدن استعدادهایتان دست بردارید. شما اگر هرگز سعی در نواختن گیتار نکنید، هیچوقت نخواهید فهمید که آیا در گیتار زدن استعداد دارید یا خیر. در مورد بافندگی، بدمینتون یا آواز خواندن هم همین گونه است. یافتن یک استعداد و یادگیری هر چیزی در رابطه با آن، جالب به نظر می رسد. اگر شما هرگز سعی نکنید، هیچوقت استعدادهایتان را کشف نخواهید کرد. شما فقط می توانید توانایی ها، مهارت ها و استعدادهای طبیعی خود را با تست کردن و کسب تجارب جدید پیدا کنید. موانع را کنار بگذارید و به دنبال چالش ها بروید تا ببینید که چه مهارت ها و توانایی هایی در شما پنهان شده اند.

تجربه کنید

بیرون بیایید. به ماجراجویی بروید و در زیستگاه طبیعی اطراف خود، جهان را تجربه کنید. ورزش های مختلف، سرگرمی های فضاهای باز مانند ماهیگیری، پیاده روی و کوهنوردی را امتحان کنید تا ببینید آیا توانایی طبیعی خود را از دست داده اید یا غرایزی برای آنها دارید.

چیزهای ساده را امتحان کنید. انجام چه کارهایی برای شما طبیعی است؟ بدون فکر کردن چه کاری انجام می دهید؟ چه چیزی را دوست دارید؟ وسواس ها و علائق تان را برای کشف استعدادهای خود، جستجو کنید. اگر دوست دارید می توانید تمام روز را به دوختن، خواندن و یا رقصیدن بگذرانید، اگر مایل به پرورش استعدادهایتان هستید، هیچ وقتی برای هدر دادن وجود ندارد.

اگر دانش آموز هستید، انجام کدامیک از تکالیفتان برای شما ساده تر است؟ در مورد کدام درس ها کمتر نگران هستید؟ پاسخ این سوالات ممکن است شما را به سمت استعدادهای طبیعی تان راهنمایی کند.

به آنچه که ممکن است دیگران درباره شما متذکر شوند، توجه کنید. اینکه دیگران درباره شما حس کنجکاوی داشته باشند، عادی است. از خانواده، دوستان و معلم خود بخواهید تا در شناسایی کارهایی که انجام آنها برای شما آسان است، به شما کمک کنند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه نزد تستاپ محفوظ است