افسردگی

درمان افسردگی و تست سنجش افسردگی BDI-II

درمان افسردگی و تست افسردگی

درمان افسردگی و تست افسردگی

افسردگی را می توان نوعی اختلال بی سر و صدا اما ناتوان کننده تعریف کرد. افسردگی اگر درمان نشود، می تواند اتفاقات بدی را برای فرد رقم بزند. برای مثال می تواند در برخی موارد حاد باعث خودکشی شود.

طبق آمار وزارت بهداشت ، ۶/۲۳ درصد از مردم دچار اختلالات روانی مختلف هستند یعنی از هر ۴ نفر در ایران ، حداقل یک نفر دچار اختلال خفیف تا حاد روانی است و ۵/۶ میلیون ایرانی به افسردگی مبتلا هستند.

با توجه به وجود شرایط های مختلفی که در دنیا و در کشور ما رخ می دهد عوامل زمینه ساز این اختلالات روز به روز بیشتر می گردد. برای مثال یکی از این عوامل امروزه می تواند بیماری کرونایی باشد که کل مردم جهان را درگیر خود کرده است. اتفاقات نگران کننده ای که بوجود می آیند می توانند افسردگی را در افراد افزایش دهند.

پس همیشه نباید امید به کاهش میزان استرس داشته باشیم. در نتیجه، باید نسبت به پیشگیری و در مراحل بعدی درمان افسردگی، حساس تر از قبل باشید.

در این مقاله که زمان حدودی مطالعه آن ۱۰ دقیقه است، یک روش اصلی درمان افسردگی که خود درمانی است را مطرح خواهیم کرد. پس تا آخر مقاله ما را همراهی کنید.

ضرورت درمان افسردگی

فردی که دچار افسردگی می شود باید سریعا درمان شود. ضرورت درمان افسردگی به حدی است که اگر فرد مبتلا درمان نشود می تواند هم برای خود و هم برای اطرافیانش آسیب های جدی به همراه داشته باشد. اگر افسردگی به مرز حادی برسد ممکن است فرد تا حد آسیب زدن به خود و دیگران پیش رود.

خطرات و آسیب های مرتبط با افسردگی فقط در بزرگسالان رخ نمی دهد بلکه بسیاری از نوجوانان نیز به این اختلال دچار هستند و درمان افسردگی در نوجوانان نیز بسیار حائز اهمیت است.

تحقیقات نشان می دهند افرادی که در نوجوانانی دچار افسردگی می شوند، در بزرگسالی نیز در مقایسه با همسن های خود، هیپوکامپ کوچکتری در مغزشان دارند.

در این مطالعه، تفاوتی در اندازه‌ی هیپوکامپ بیمارانی که در بزرگسالی وارد مراحل اولیه افسردگی شدید شده بودند ، مشاهده نشد. درنتیجه محققان متوجه شدند که بازگشت استرس‌های ناشی از افسردگی ، نقش مهمی در کوچک شدن هیپوکامپ ایفا می کند. این مطالعات بر ضرورت درمان افسردگی در مراحل اولیه به خصوص در نوجوانان و جوانان تاکید می‌کنند

در بزرگسالان نیز اگر این اختلال روانی تحت درمان قرار نگیرد ، احتمال دارد که علائم آن تشدید شده و برای چند ماه یا حتی چند سال ادامه پیدا کند. مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا اعلام کرده است که هزینه اقتصادی ناشی از افسردگی در سال ۲۰۱۰ حدود ۲۱۰میلیارد دلار برآورد شده است

خود درمانی برای افسردگی

یکی از روش های درمان افسردگی که درمان بدون دارو است، روش خود درمانیست. برای اینکه خودتان بتوانید به بهبود شرایط خود کمک کنید ، روش‌هایی پیشنهاد می‌شود.

بالا بردن ا