چگونه استرس امتحانات را مهار کنیم؟

مهار کردن استرس امتحانات

چگونه استرس امتحانات را مهار کنیم؟

این روزها تقریبا تمام دانش آموزان و دانشجویان با استرس امتحان مواجه هستند. این وضعیت معمولا باعث می شود تا به اندازه کافی نتوانید خوب ظاهر شوید و حتی مطالبی را هم که به طور کامل تسلط دارید را فراموش کنید و نتوانید نمره کافی بگیرید. همراه ما باشید تا به شما روش های مختلفی که می توانید با آن اضطراب امتحانات را مهار کنید بگوییم. پس از آن نیز می توانید در آزمون سنجش اضطراب شرکت نمایید.

روش های مهار کردن استرس امتحانات

به خاطر داشته باشید دشمن اصلی شما قبل از امتحان همین اضطراب است. این وضعیت سبب می شود تا شما نتوانید به خوبی ظاهر شوید و در حد و اندازه تلاشی که کرده اید، نتیجه بگیرید. برای اینکه بتوانید با این مشکل روبرو شوید کارهایی وجود دارد که باید قبل و در حین امتحان آن را انجام دهید. بهتر است از قبل یک برنامه مطالعاتی دقیق داشته باشید. با این کار می توانید با داشتن یک برنامه منظم به اندازه کافی مطالعه نمایید و مبحثی را از قلم ننداخته باشید همین مطالعه دقیق و کامل که با برنامه ریزی دقیق نیز صورت گرفته باشد می تواند از استرس قبل از امتحان شما بکاهد. همچنین در روش دیگر که به شما قبل از امتحان و گرفتن نتیجه ای خوب کمک خواهد کرد می تواند آمادگی برای نوعی امتحانی باشد که قرار است در آن شرکت کنید. به این معنا که سوالات امتحانی شما از چه نوعی می باشد چهارگزینه ای، جواب های چند گانه و یا به صورت حل مسئله. شما باید آمادگی برای هر نوع سوالات را داشته باشید تا در مواجهه با برگه امتحان خود دچار اضطراب نشوید.

برای مورد بعد حتما به خاطر داشته باشید که وسایل خود را شب قبل از امتحان حاضر نمایید. وسایل خود نظیر خودکار، ماشین حساب و کارت امتحان خود را حاضر نمایید. مطمئنا روش دیگری که می تواند بسیار به شما در کاهش استرس و کاهش اضطراب  کمک نماید تفکر مثبت می باشد. با یک نگرش مثبت و راه ندادن افکار منفی میزان نگرانی و اضطراب شما به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.

مهار کردن اضطراب امتحان

سنجش میزان استرس

برای اینکه بتوانید میزان استرس خود را بسنجید و بتوانید به خود کنترلی بیشتری برسید می توانید در آزمون سنجش استرس و اضطراب شرکت نمایید . این آزمون به شما کمک می کند تا میزان استرس خود را بسنجید پس از آن می توانید با روش هایی که ذکر شد استرس قبل از امتحان خود را مهار نمایید. در این صورت است که می توانید در امتحان های مهم خود نظیر کنکور موفق شوید و نتایج تلاش های خود را ببینید.

همچنین به خاطر داشته باشید آرامش قبل از امتحان چیزی است که باید خودتان به خودتان بدهید پس با کار روی خودتان می توانید به طور کامل به نگرانی غلبه نمایید.

آزمونهای مرتبط

تست رفتارشناسی دیسک

تست مدل رفتاری دیسک (DISC)

دیسک یکی از محبوب ترین تست های رفتارشناسی است و کاربردهای زیادی در زمینه های توسعه فردی،خانوادگی،شغلی و سازمانی دارد.مهم ترین مزیت آزمون دیسک نسبت به آزمون های دیگر سادگی این آزمون است.

تست نئو فرم بلند

تست نئو فرم بلند

آزمون آنلاین نئو (NEO PI-R) یکی از آزمون های معتبر نئو است.این آزمون ویژگی های شخصیتی بهنجار را در توزیع طبیعی اندازه می گیرد.

آزمون شخصیت شناسی MBTI

تست شخصیت شناسی MBTI

آزمون آنلاین MBTI ، پرسشنامه ای است که هدف از طراحی آن، اندازه‌گیری ترجیحات فرد در فهم دنیا و چگونگی تصمیم‌گیری است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =