آیا شما مناسب حرفه بازیگری هستید؟

بازیگری و تکنیک زبان بدن و فن بیان مناسب

آیا برای بازیگری مناسب هستید؟

حرفه بازیگری از آن دسته از حرفه هایی است که اکثرا فکر می کنند می توانند در آن موفق باشند با این که در واقعیت این گونه نیست. در بسیاری از مواقع می بینید که شما حتی اگر یک مورد از فنون بازیگری را نتوانید اجرا کنید بازیگر نخواهید شد. برای مثال ممکن است شما یک تست بازیگری بدهید و در تمام تکنیک های بازیگری قوی باشید اما در فن بیان و یا تکنیک زبان بیان در این حرفه ضعف داشته باشید.

حرفه بازیگری سخت است. این یکی از حرفه ای ترین رقابت ها در جهان است. از اعضای SAG و AFTRA، یعنی اتحادیه بازیگران، تنها کسانی که موفقیت حرفه ای کافی داشته اند؛ توانسته اند به اتحادیه بپیوندند. بنابراین برای بازیگر شدن آن هم به صورت حرفه ای راه سخت و درازی در پیش است.

بازیگری و تکنیک زبان بدن و فن بیان مناسب

نقش فن بیان و زبان بدن در بازیگری :

همان طور که می دانید بازیگری سه رکن اصلی دارد : حرکت بدن، بیان مناسب (صدا) و ذهن (قدرت تخیل) اگر می خواهید در عرصه بازیگری موفق شوید باید در این سه رکن به خوبی مهارت پیدا کنید. حال فکر می کنم کاملا نقش فن بیان و زبان بدن را در بازیگری متوجه شده باشید. اگر شما زبان بدن را ندارید نمی دانید چه حرکتی در چه زمانی مناسب است ؟ و اگر فن بیان خوبی نداشته باشید نمی توانید به خوبی دیالوگ ها را بگویید.

موقعیت بازیگری

بسیاری از ما عاشق بازیگر شدن هستیم چون معروفیت را دوست داریم و بسیاری دیگر فکر می کنیم چون تکنیک های زیان بدن و فن بیان را به خوبی آموخته ایم می توانیم بازیگر شویم، اما تا به حال به این فکر کرده اید در موقعیت بازیگران چه می گذرد ؟ اصلا شما به عنوان یک شغل و کسب در آمد به بازیگری نگاه کرده اید؟ تا به حال خود را جای آن ها که شغل بازیگری دارند گذاشته اید که ببینید موقعیت شغلی بازیگری چگونه است ؟

موقعیت شغلی بازیگری به گونه خاص است :

امنیت شغلی: تنها چیزی که هنگام کار باید بدانید مطمئنا این است که به زودی دوباره بیکار خواهید شد، و سوال این است که چه موقع پیشنهاد بعدی منجر به بازی در فیلم می شود.

امنیت مالی: امنیت مالی در این شغل ثابت نیست و ممکن است شما بعد از آخرین بازی خود تا ماه ها دیگر کاری نداشته باشید.

کنترل بر برنامه ها: وقتی بازیگر هستید، هیچ برنامه ای به عنوان یک برنامه ثابت وجود ندارد. دائما همه چیز را از برنامه های شام گرفته تا تعطیلات برای آن ها معنا ندارد.

انصاف: به دست آوردن شغل به معنای بهترین بودن نیست. این یک سیستم مبتنی بر شایستگی نیست. شما باید بسیار خوب باشید که یک مدعی باشید، اما فراتر از آن، گرفتن یک نقش در مورد روندها و تعصبات و سلیقه و قرار گرفتن افراد در زمان مناسب است.

بازیگری و تکنیک زبان بدن و فن بیان مناسب

انتخاب رشته بازیگری :

تفاوت زیادی بین بازیگر شدن و تبدیل شدن به یک ستاره موفق وجود دارد. حال اگر شما فقط می خواهید به بازیگری بپردازید و به شهرت یا ثروت اهمیتی ندهید، رسیدن به این نوار بسیار ساده تر است. اگر عاشق این رشته هستید می توانید با رفتن به چند کلاس فن بیان و زبان بدن خود را برای تست دادن در تئاتر و نقش های کوتاه آماده کنید. اما اگر می خواهید ستاره موفقی باشید، باید بدانید که این زمینه ای نیست که نیمه کاره آن را انجام دهید و در آن موفق شوید. شما می توانید تمام استعدادهای مورد نظر را برای این کار داشته باشید، اما اگر افراد صحیحی را نمی شناسید که بتوانند شما را در کانون توجه قرار دهند، هرگز موفق نمی شوید. شما به کسی نیاز دارید که یک مقام در این صنعت داشته باشد تا بتواند شما را کشف و به همه نشان دهد. شما به اتصالات نیاز دارید. شما به مردم نیاز دارید تا کلید را برای باز کردن میانبرها به شما بدهند.

شما باید مجموعه ای از تکنیک های بازیگری را برای بازیگر شدن بیاموزید برای مثال با رفتن به یک کلاس زبان بدن و یا یک کلاس فن بیان موفق نخواهید شد. توصیه این است که اگر فقط می خواهید یک بازیگری شوید که دو تا سه تا فیلم بازی کنید اصلا حتی نیازی به کلاس های زبان بدن و فن بیان نیز ندارید با همین دانش معمولی موفق خواهید شد اما اگر می خواهید ستاره شوید باید مانند یک ستاره تلاش کنید

جذابیت و زیبایی

جذابیت و زیبایی در صنعت سینما بسیار مهم است. جذابیت و زیبایی شما حکم بازاریابی شما را دارد. صورت و بدن شما می تواند مصرف کنندگان را ترغیب به خرید فیلم های شما، تماشای فیلم های شما، استفاده از محصولات شما و غیره کند. در این صنعت استفاده از زبان بدن و فن بیان بسیار مهم است و می تواند مانند یک سکوی پرتاب عمل کند. اگر دنبال مشاغل مبتنی بر مهارت مانند همین رشته هستید، مدرک ها خیلی کمک نخواهند کرد مگر اینکه در معرض دید بسیار خوبی قرار بگیرید.

تئوری بیش از حد مهارت را می کشد. هنر و صنعت را مطالعه و تمرین کنید، هر فرصتی برای عمل پیدا کنید و به خوبی در آن فرصت نقش آفرینی کنید. تبدیل شدن به یک ستاره حرفه ای کار سختی است. این امر باعث می شود که شما نه تنها مهارت های سطح بالا، بلکه بازاریابی عالی، شبکه سازی و سایر مهارت های شغلی را داشته باشید تا بتوانید کارهایی عالی را به طور مداوم و فوق العاده انجام دهید، همچنین جایگاه خود را در یک بازار ناموزون و مداوم در حال تغییر پیدا کنید.

آزمونهای مرتبط

تست رفتارشناسی دیسک

تست مدل رفتاری دیسک (DISC)

دیسک یکی از محبوب ترین تست های رفتارشناسی است و کاربردهای زیادی در زمینه های توسعه فردی،خانوادگی،شغلی و سازمانی دارد.مهم ترین مزیت آزمون دیسک نسبت به آزمون های دیگر سادگی این آزمون است.

تست نئو فرم بلند

تست نئو فرم بلند

آزمون آنلاین نئو (NEO PI-R) یکی از آزمون های معتبر نئو است.این آزمون ویژگی های شخصیتی بهنجار را در توزیع طبیعی اندازه می گیرد.

تست هوش هیجانی

تست سنجش هوش هیجانی (ساده)

هوش هیجانی به دلیل کاربردهایی که دارد، جایگاهی ویژه برخوردار است. بخصوص در مورد کودکان، بسیار مفید می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 15 =